Nowy kolor tła w linkach sponsorowanych AdWords

Od kilku dni Google rozpoczęło masowe testy nowego koloru tła linków sponsorowanych AdWords. Od teraz użytkownicy na ekranach swojego monitora zamiast żółtego tła ujrzą lekko fioletowe. Pierwsze oznaki testowania nowego koloru tła w AdWordsach widoczne były już na początku maja tego roku, od zeszłego tygodnia Google zdecydowało udostępnić nowy kolor szerszemu gronowi internautów. Do końca tygodnia fioletowe tło przy linkach sponsorowanych będzie widoczne dla wszystkich.
Na blogu Rimma Kaufmana pojawił się oficjalny komentarz pracownika Google, w którym potwierdzał wprowadzanie w AdWordsach nowego koloru tła na stałe.

W przeszłości Google próbowało już zmienić kolor tła linków sponsorowanych. W 2007 roku wprowadzono na chwilę niebieskie tło zamiast żółtego.


Komunikat Google w tej sprawie:


Od dziś do końca tygodnia na całym świecie widoczny będzie nowy kolor tła linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwania. Wszystkie reklamy z żółtym tłem zmienią swój kolor na blado fioletowy. Od maja tego roku testowaliśmy nowe rozwiązanie, które teraz chcemy wprowadzić oficjalnie. Zmiana tła reklam nie będzie miała żadnego wpływu na sposób wyświetlania reklam.

[źródło:http://searchengineland.com/]

Michal Burzynski

Michał Burzyński aktywny jest w branży SEO / SEM od 2007 roku. Jego specjalnościami są: PPC, tworzenie ruchu organicznego, optymalizacja konwersji (CRO) oraz analityka internetowa.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Nadrabiają straty, ludzie coraz częściej wybierają wyniki naturalne, więc spadają przychody dla reklamodawców. Dla najtrudniejszych słów pojawiają się jeszcze google maps, roznice są ogromne.

   Przykladowo: pozycja 4 (pierwsza pod mapa daje 7-8%), natomiast pozycja 3 daje już 12-16%, pozycja top1 daje nawet 30%. Jest to systuacja gdy reklamy PPC są też nad wynikami naturalnymi. Dlatego top1 to maksymalnie 30% w normalnej sytuacji byłoby nawet 50-60% dla top1. A pomyśleć, że kiedyś nad naturalnymi wynikami nie było PPC. A teraz PPC + Google Maps i dla wyników naturalnych zostaje około 50% ruchu.

  • Maps + PPC i organicznych prawie nie widać w oknie ;)

   Sądzę, że wyselekcjonują kilka kolorów najlepiej przyciągających zainteresowanie i będą je rotować albo okresowo albo dynamicznie z randoma.

  • Sezon ogórkowy w pełni, ani pierwsza zmiana tła, ani pewnie ostatnia :)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *