Redakcja

Grupy na Facebooku – 30 polskich grup o marketingu, do których warto dołączyć w 2022 r.

Grupy na Facebooku są coraz bardziej popularnym miejscem wspierającym działania fan page’y i kampanii reklamowych. Wymagają wysokiego poziomu zaangażowania i sporo pracy, lecz dzięki temu możesz dotrzeć do milionów polskich użytkowników serwisu. Na grupie można postować jako fanpage, moderatorzy mogą zakładać eventy czy przeglądać statyki. Więcej na temat grup na Facebooku (dlaczego warto ją mieć, jak założyć grupę na Facebooku krok po kroku) znajdziesz w tym artykule.

Zebraliśmy zestawienie 30 grup marketingowych na Facebooku, do których warto dołączyć w 2022 roku poniżej znajdziesz spis największych, najbardziej interesujących i przydatnych dla każdego marketera grup na Facebooku z podziałem m.in. na grupy social media, e-commerce, SEO czy te poświęcone content marketingowi.

Social media

Jesteś social media managerem? Prowadzisz profile swojej firmy w mediach społecznościowych? A może gubisz się w ciągłych nowościach i zmianach na takich platformach jak Facebook, Instagram, TikTok itd.? Jeśli tak, zajrzyj do którejś z poniższych grup na Facebooku i poszukaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, poznaj nowinki ze świata social mediów i zapoznaj się z ciekawymi case studies!

1. Social media

DOŁĄCZ DO GRUPY

Jedna z grup w Polsce, którą spokojnie można zaliczyć do kategorii najpopularniejsze grupy na Facebooku. Na dzień 31 grudnia 2021 liczyła ona sobie ponad 71 tysięcy członków i jest miejscem, w którym nie tylko specjaliści czy eksperci, ale wszyscy fani social mediów, wymieniają się informacjami na temat nowości, narzędzi, które oferują media społecznościowe i służą sobie wsparciem merytorycznym w zakresie social mediów.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 71,1 tys.

Administratorzy: Jacek Mossakowski, Michał Głuszak, Paweł Nowak, Daniel Kędzierski, Łukasz Dębski

2. Instagram PL

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa dla wszystkich, którzy myślą o biznesowym zastosowaniu Instagrama lub chcą podyskutować na temat interesujących raportów, artykułów, case’ów. Pomoc znajdą tutaj także Ci, którzy mają pytania np. odnośnie do technicznych zagwozdek związanych z działaniem serwisu. Aktualnie (dane na grudzień 2021) liczy sobie ponad 19 tysięcy użytkowników.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 19,8 tys.

Administratorzy: Daniel Kędzierski, Gloria Ziencina-Kawula, Jaroslaw Marciuk, Michał Głuszak

3. Twoja firma w Internecie i Social Media

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa Twoja firma w Internecie i Social Media ma na celu zebranie społeczności osób prowadzących biznesy w Polsce i zainteresowanych marketingiem internetowym oraz social mediami.

Na grupie rozmawiamy o tym:

 • Jak skutecznie promować się w Internecie?
 • Z jakich narzędzi warto korzystać?
 • Jakie nowości pojawiają się w social mediach?

Jeśli więc masz jakieś pytania odnośnie do SEO, PPC, Social Media Marketing, Facebook Marketing, Branding, E-commerce, Analytics, Video Marketing, ta grupa na Facebooku powinna Cię zainteresować. Obecnie ma ona ponad 17 tysięcy członków.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 17,1 tys.

Grupa należąca do sprawnego.marketingu

4. Merytorycznie o Social Media

grupa na Facebooku

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa na Facebooku, na której znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z prowadzeniem social mediów, płatną promocją w mediach społecznościowych czy też zagwozdkami technicznymi dotyczącymi m.in. Facebooka, Instagrama i YouTube’a.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 17,6 tys.

Administratorzy: Krzysztof Kotkowicz, Paulina Władzińska

5. Artur Jabłoński & digitalianie [Social Media | Content Marketing | PPC Ads]

DOŁĄCZ DO GRUPY

Chcesz poznać najważniejsze newsy ze świata marketingu internetowego? Zależy Ci na tym, żeby poznać autorskie analizy, opracowania i kejsy? A może masz jakieś pytanie z zakresu marketingu? Zajrzyj do grupy na Facebooku: Artur Jabłoński & digitalianie!

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 21,7 tys.

Administratorzy: Artur Jabłoński, Marek Gwóźdź, digitalk

6. Tygrysy Socialu

tygrysy socialu

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa dla miłośników social mediów, w której możesz zadać pytanie odnośnie do mediów społecznościowych, podzielić się swoimi odkryciami lub ciekawymi case studies.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 15 tys.

Administratorzy: Franciszek Bazyli Georgiew, Daniel Kotliński, Tigers

7. Skuteczny fanpage i reklama w social media

Skuteczny fanpage i reklama w social media

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa na Facebooku, której członkowie rozmawiają o budowaniu społeczności i reklamie w mediach społecznościowych (głównie Facebooku, ale nie tylko).

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 42,1 tys.

Administratorzy: Piotr Chmielewski, Damian Zajączkowski, Magdalena Biłko, Social Media Now – merytorycznie o mediach społecznościowych

8. „Kryzysy” w social mediach wybuchają w weekendy

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa poświęcona zarządzaniu kryzysom w social mediach. Znalazłeś jakiś ciekawy case, którym chcesz się podzielić z innymi i podyskutować na ten temat? Masz jakiś problem i potrzebujesz porady? To miejsce dla Ciebie. 😉

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 30,3 tys.

Administratorzy:  Monika Czaplicka, Kryzysy w social mediach wybuchają w weekendy, Wobuzz

SEO i content marketing

Gubisz się w ciągłych aktualizacjach algorytmu Google? Chcesz pogadać ze specjalistami ds. SEO? A może jesteś content marketerem i szukasz miejsca, w którym będziesz mógł podyskutować o tworzeniu treści? Zobacz propozycje poniższych grup o SEO i contencie.

9. Content Marketing PL

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa stworzona po to, aby pomagać w tworzeniu wysokiej jakości treści i skutecznym content marketingu – bez znaczenia, czy jesteś początkujący, czy działasz już w tej branży od lat. Dołącz, jeśli chcesz wiedzieć, jak zoptymalizować treści pod SEO, jak je dystrybuować, jakie formaty „zażrą”, a które niekoniecznie.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 15,9 tys.

Administratorzy: Justyna Woszczyna, Maciej Chmielowski, Krakweb

10. SEO/SEM Polska

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa dla tych, którzy mają pytania, problemy lub szukają porady w zakresie promocji w wyszukiwarkach.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 38 tys.

Administratorzy: Aleksandra Skindzier, Sebastian Suma, Małgorzata Cichocka, Marcin Stańdo, Sempai

11. seowcy

grupy na fb

DOŁĄCZ DO GRUPY

Zajmujesz się SEO? W takim razie koniecznie dołącz do tej grupy na Facebooku. 😉 Znajdziesz tu praktyczne porady, informacje o aktualizacjach Google’a i ciekawe branżowe dyskusje.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 5,2 tys.

Administratorzy: Łukasz Rogala, Zbigniew Bocian, Tomek Wydra, Sebastian Jakubiec

12. SEO/SEM Polska / Marketing Internetowy / E-commerce / Copywriter /Wordpress

DOŁĄCZ DO GRUPY

Masz pytania, problemy, szukasz porady w zakresie promocji w wyszukiwarkach? A może szukasz zleceniodawcy lub zleceniobiorcy? Jeśli tak, zajrzyj do tej grupy na fb. 😊

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 34,1 tys.

Administratorzy: Igor Janicki, Cola Zinger

E- Commerce

Grupy e-commerce na Facebooku to miejsce, gdzie znajdą pomoc wszyscy Ci, którzy zajmują się prowadzeniem sklepów internetowych.

13. ecommerce PL

DOŁĄCZ DO GRUPY

Ecommerce PL to z pewnością miejsce, które można zaliczyć w poczet kategorii ciekawe grupy na fb. Znajdziesz tutaj wszystko, co jest związane z e-commerce: nowinki, spostrzeżenia, ciekawe odkrycia, a także odpowiedzi na wiele problemów.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 12,3 tys.

Administratorzy: Daniel Kędzierski, FastTony.es

14. E-commerce Polska

ciekawe grupy na fb

DOŁĄCZ DO GRUPY

Kolejna grupa na Facebooku poświęcona polskiemu e-commerce. Szukasz informacji o nowych inicjatywach, trendach lub podsumowań? A może chcesz wziąć udział w merytorycznych dyskusjach lub zadać nurtujące Cię pytanie? Ta społeczność na pewno Ci pomoże. 😉

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 15,7 tys.

Administratorzy: Andrzej H. Kraś, Piotr Szymczak, Piotr Kiełcz

15. E-Commerce Poland

grupy na facebooku

DOŁĄCZ DO GRUPY

A jeśli dwie poprzednie grupy o e-commerce Cię nie usatysfakcjonują, zajrzyj do jeszcze jednej – tajnej grupy e-commerce’u z Polski, w której znajdziesz dyskusje, polemiki, rozmowy.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 6,9 tys.

Administratorzy: Piotr Kiełcz, Jakub Cyran, Dawid Marut, Paweł Szewczyk, Przemek Soboń

PPC

Jeśli w Twojej głowie kotłują się pytania o ustawienia reklam w Google Ads albo masz ochotę podyskutować z osobami z branży, oto grupy na Facebooku, które powinny spełnić Twoje oczekiwania.

16. Google Ads (AdWords) Polska

grupa na fb

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa na Facebooku poświęcona Google Ads, która zrzesza pracowników i właścicieli agencji, certyfikowanych specjalistów, początkujących i zaawansowanych SEMitów. Zajrzyj, aby wymienić swoje opinie, podzielić się poradami albo zadać pytanie i uzyskać na nie odpowiedź od praktyków z branży.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 11,9 tys.

Administratorzy: Daniel Kędzierski, FasTony.es

17. Google Ads (AdWords) – Darmowe Wsparcie, Porady, Nowinki [MarcinWsol.pl]

google ads grupa

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa służąca do rozwiązywania problemów związanych z systemem Google Ads oraz do wymiany nowinek i informacji. Jeśli więc masz pytanie np. odnośnie do ustawień kampanii, to miejsce jest dla Ciebie. 😊

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 16,6 tys.

Administratorzy: Marcin Wsół, Tomasz Pepa

18. Google Analytics Polska

google analytics polska

DOŁĄCZ DO GRUPY

Masz jakieś pytanie odnośnie do Google Analytics? Problem związany z interfejsem? Dobrze trafiłeś. 😉

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 12,4 tys.

Administratorzy: Bartek Adsowy, Tomasz Pastuszka, Piotr Karbowiak, Mateusz Waligórski, Marcin Lejman, Łukasz Rysiak

Inne

A jeśli szukasz ciekawych grup na Facebooku na temat szeroko pojętego marketingu, PR-u, HR-u, reklamy, influencer marketingu, storytellingu czy strategii, zapoznaj się z poniższą listą.

19. Growth Hacking Polska

DOŁĄCZ DO GRUPY

Jesteś przedsiębiorcą z branży internetowej, UX designerem, developerem albo designerem? A może jako marketer odpowiadasz za tworzenie scenariuszy wzrostu i komunikacji z użytkownikami? Jeśli odpowiedziałeś sobie „tak” na któreś z powyższych pytań, zajrzyj do tej grupy na Facebooku i poznaj wartościowe informacje na temat GH, CRO, SEO, UX, e-mail marketingu czy marketing automation.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 4,1 tys.

Administratorzy: Robert Marczak, Szymon Slowik, Takaoto.pro

20. Public Relations (PL)

grupa na fb

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa praktyków i teoretyków PRu w Polsce, w której znajdziesz wyniki badań, ciekawe case’y czy oferty pracy.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 7,1 tys.

Administratorzy: Łukasz Jakubiak

21. Storytelling for Business Success

storytelling for business success

DOŁĄCZ DO GRUPY

Interesujesz się storytellingiem? Chcesz wiedzieć, jak robić to dobrze? Dołącz do tej grupy na Facebooku i porozmawiaj o opowieściach, poznaj opinie na temat swoich historii, wyraź swoje zdanie, poproś o poradę albo podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 5 tys.

Administratorzy: Monika Górska, Tymek Górski, Magdalena Falkowska

22. Marketingowe Strategie Wzrostu

marketingowe strategie wzrostu grupa

DOŁĄCZ DO GRUPY

Zapisz się do grupy na fb i pogadaj na temat generowania marketingowego wzrostu oraz budowy marek osobistych lub firmowych, a także wymień się doświadczeniami i inspiracjami z innymi członkami grupy.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 4,2 tys.

Administratorzy: Karolina Łodyga, Mariusz Łodyga

23. Influencer Polska – praktycznie o influencer marketingu

DOŁĄCZ DO GRUPY

W grupie „Influencer Polska – praktycznie o influencer marketingu” znajdziesz wszystko o współpracy pomiędzy reklamodawcami a twórcami internetowymi: porady, case studies, dyskusje, odpowiedzi na nurtujące pytania. 😉

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 14 tys.

Administratorzy: Patrycja Górecka-Butora, Paweł Strykowski, Monika Ćwiertnia, Monika Kikolska, Dorota Grylak, WhitePress

24. Influencer Marketing (PL)

jak znaleźć influencera

DOŁĄCZ DO GRUPY

A jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć influencera, zajrzyj do grupy na Facebooku „Influencer Marketing (PL)” i zamieść swoje ogłoszenie! Można ją śmiało zaliczyć do kategorii „najpopularniejsze grupy na Facebooku” o tej tematyce. Jak znaleźć wartościowego influencera dowiesz się też z tego artykułu.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 36,6 tys.

Administratorzy: Anna Ledwoń-Blacha

25. Advertising is exciting

advertising is exciting grupa

DOŁĄCZ DO GRUPY

Ta grupa to miejsce dla wszystkich fanów reklamy i social mediów. Możesz tu rozpocząć dyskusję o ulubionym spocie, nowej, ekscytującej kampanii reklamowej lub powkurzać się na irytujące kreacje.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 20,1 tys.

Administratorzy: Łukasz Mędrysa, Advertising Is Exciting

26. The Brief pro – co znosi psychika grafika

brief co znosi psychika grafika

DOŁĄCZ DO GRUPY

The Brief to jedna z największych i najczęściej rekomendowanych społeczności na polskim Facebooku, zrzeszająca projektantów graficznych, marketerów, właścicieli firm i wielu innych przedstawicieli branży kreatywnej

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 24,9 tys.

Administratorzy: Maciej Piątek

27. Real Time Marketing PL

real time marketing pl

DOŁĄCZ DO GRUPY

Jak sama nazwa wskazuje, w tej grupie znajdziesz kreatywne kampanie i najlepsze RTM-y.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 1,2 tys.

Administratorzy: Agata Krypczyk, Szymon Słowik

28. Webski HR

DOŁĄCZ DO GRUPY

Interesujesz się employer brandingiem lub HRem? W takim razie ta grupa jest dla Ciebie. Znajdziesz tu dyskusje, ciekawe artykuły i porady od ludzi z branży human resources.

Typ grupy: prywatna

Liczba członków: 4,8 tys.

Administratorzy: Ma Stęga, MałGosia ELegance

29. Strategie marketingu internetowego

grupy marketingowe

DOŁĄCZ DO GRUPY

Grupa na Facebooku skierowana do osób zainteresowanych szeroko pojętym marketingiem. Dowiesz się tutaj, jakie oprogramowanie do e-mail marketingu polecają członkowie grupy, poznasz narzędzia do zarządzania plikami w zespole czy remarketingu sms.

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 31,7 tys.

Administratorzy: Paweł Żentała

30. jobboard.sprawny.marketing – oferty pracy w marketingu

jobboard sprawny marketing

DOŁĄCZ DO GRUPY

Potrzebujesz zmiany i szukasz nowej pracy? A może masz problem ze znalezieniem właściwego pracownika? Sprawdź grupę na Facebooku „jobboard.sprawny.marketing – oferty pracy w marketingu” i zobacz cotygodniowy przegląd ofert pracy z platformy jobboard.sprawny.marketing!

Typ grupy: publiczna

Liczba członków: 777

Administratorzy: Marcelina Felerska, sprawny.marketing

Prowadzisz lub należysz do grupy o tematyce marketingu, która jest warta polecenia – zawiera dużo ciekawego contentu, ciekawe dyskusje, wyróżnia się poziomem merytoryki? Napisz o niej w komentarzu pod tym postem, a dodamy ją do naszego zestawienia. 🙂

A jeśli spodobał Ci się ten artykuł, polub go lub udostępnij na Facebooku – niech idzie w świat! 🙂

czytaj także

Reklamy na walentynki 2023 – TOP 10 kreacji

Redakcja

O autorze

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu intern...

zobacz więcej artykułów >>

Szkolenia, które mogą Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

 1. Redakcja

  Przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się konferencja I ♥ Marketing & Technology, która odbędzie się już 15– 19 maja 2023 roku oraz organizowanych przez nas 38 szkoleń z zakresu marketingu.

  Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco, zamów prenumeratę magazynu sprawny.marketing!

  A może szukasz pracy lub pracownika? Sprawdź jobboard.sprawny.marketing – nowy portal z ofertami pracy w marketingu, e-commerce i sprzedaży!

  Z kolei jeśli chcesz mieć dostęp do całej wiedzy sprawny.marketing w jednym miejscu, subskrybuj platformę premium.sprawny.marketing.

 2. Bardzo przydatne zestawienie. Grupy na FB zapewniają możliwość szybkiego i sprawnego wymieniania się doświadczeniami, a także mogą być dobrą bazą wiedzy i inspiracji. Na pewno sprawdzę wymienione we wpisie grupy :)

 3. Łukasz M

  AIE+
  BRIEF – co znosi psychika grafika

  ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz imię
Napisz komentarz