Barcamp oraz imprezy SEM w kwietniu 2009

Miesiąc Kwiecień obfituje w imprezy SEMowe i Barcampowe w imieniu redakcji Sprawnego Marketingu chcielibyśmy zaprosić was na najbliższe imprezy branży SEM i marketingu internetowego w Polsce:

radomIT

RadomITPierwszą imprezą która odbędzie się już 24 kwietnia jest radomIT. Tematyką tegorocznego radomskiego barcampu będzie budowa wizerunku w oparciu o blogi, oraz jak można na samych blogach zarobić. O kampaniach wizerunkowych z użyciem Google AdWords opowie gość specjalny Mariusz Gąsiewski (ittechnology.us). Kolejnym tematem będzie użycie systemów wymiany linków do pozycjonowania i czy rzeczywiście jest to bezpieczne.

Prelegentami będą: Krzysztof Lis, Paweł Nowak, Tomasz Kolinko, Tomasz Wieliczko i wspomniany już gość specjalny Mariusz Gąsiewski.

Na tym nie koniec atrakcji. Zwyczajowo po części oficjalnej odbędzie się after party, na którym to odbywać się będą swobodne dyskusje uczestników spotkania. Dla tych, którzy poczują niedosyt 25 kwietnia (dzień po barcampie) odbędzie się wiosenne SEO Party również w Radomiu. Oprócz prelegentów i większości uczestników barcampu, obecność swoją zapowiedzieli administratorzy PiO, czyli największego forum o pozycjonowaniu i optymalizacji stron – forum.optymalizacja.com.

RadomIT odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 17:30 w Resursie (Malczewskiego 16) w sali widowiskowej. Wstęp na spotkanie jest wolny, wystarczy się zarejestrować.

scenaSala widowiskowa 2

 

SEMcamp

Semcamp Trzy dni później, bowiem już 27 kwietnia o godzinie 17.45 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu SEMcamp. Poprzedni SEMcamp cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem (jednym z wykładowców był redaktor Sprawnego Marketingu Bartek Berliński) bowiem już po kilku dniach wszystkie miejsca zostały zajęte. Dlatego tym razem spieszcie się, szczególnie, że czeka was jeden wyjątkowy wykład.

Specjalnie dla uczestników SEMcampu webinar online poprowadzi Avinash Kaushik, specjalista w dziedzinie analityki internetowej i auto książki “Godzina dziennie z Web Analytics. Stwórz dobrą strategię e-marketingową“. Po wykładzie uczestnicy SEMcampu otrzymają możliwość zadania pytań Avnishowi.

 

 

 

Program spotkania wygląda następująco:

1. Jak z Adwords czytać myśli klientów?

Piotr Marzec (Google.pl)

Co testować w reklamie i dlaczego. Co myślą użytkownicy czyli intencje. Praca z omnikontem.

2. Jak efektywnie mierzyć płatny ruch w wyszukiwarkach? (webinar w języku angielskim)

Avinash Kaushik (Kaushik.net)

Czyli wszystko co musicie wiedzieć o mierzeniu konwersji z płatnego ruchu.

3. Pozycjonowanie szerokie na przykładzie dużego E-Commerce

Dariusz Szpak (Expandi.net)

Zastosowanie pozycjonowanie szerokiego w przypadku serwisu internetowego oraz jak usprawnić kanał sprzedażowy dzięki Link Building oraz optymalizacji.

Po części oficjalnej, około godziny 21.00, uczestnicy SEMcampu przeniosą się do pubu Zielona Gęś, gdzie w luźnej atmosferze będzie możliwość wymiany doświadczeń i swobodnej rozmowy.

Spotkanie rozpoczyna się o 17.45 na SGH, Aula A, budynek A na ul. Rakowiecka 24 w Warszawie. Wszystkich chętnych zapraszamy do rejestracji.

 

Barcamp

BarcampKolejne, już 16, spotkanie branży w Poznaniu odbędzie się w sobotę 25 kwietnia o godzinie 13.00 w budynku Słodowni.

Bartosz DrozdowskiTym razem gościem specjalnym imprezy będzie Bartosz Drozdowski z ARBOnetwork Polska, gdzie jest dyrektorem zarządzającym. Jest to osoba, która w branży reklamy internetowej działa od samego początku. Jeżeli chcecie zadać pytanie Bartoszowi Drozdowskiemu możecie to zrobić poprzez komentarz na stronie Barcampu, znajdziecie tam również formularz zgłoszeniowy.

Cezary Lech

Content marketer i Specjalista SEO, organizator konferencji I ❤ Marketing oraz Search Marketing Day a także ogólnopolskiego cyklu szkolenia.sprawny.marketing. Autor wielu artykułów oraz prezentacji z zakresu pozycjonowania a także innych aspektów marketingu internetowego. Współwłaściciel i dyrektor komórek marketingowych MaxROY.com sp. z o.o. i GoldPosition.pl. Więcej o Cezarym możesz się dowiedzieć na jego prywatnej stronie i profilu Google+.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *