Zapraszamy na 23 szkoleń z e-marketingu i konferencję I ♥ Marketing oraz zakupu magazynu

19 Szkoleń i I ♥ Marketing oraz zakupu magazynu

Przygotowania do Search Ranking Factors 2011

Co ma największy wpływ na pozycjonowanie strony? Czy zasada “content is King” przeszła już do mitów? Czy wielokrotne powtórzenia słów kluczowych w title pomogą w ich wzmocnieniu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskamy, kiedy grono ekspertów weźmie udział w badaniach Search Ranking Factors organizowanych co 2 lata przez ekipę SEOmoz.

Rand Fishkin zachęca do zgłaszania propozycji specjalistów ds. SEO, którzy mogliby pomóc w opracowaniu rankingu czynników wpływających na pozycje w Google. Ranking będzie wyglądał podobnie jak ten z 2009 roku, będzie więc bardzo szczegółowy, ale znajdzie się w nim także ogólne podsumowanie. Przypomnijmy sobie, jak wyglądało ono 2 lata temu.

Search Ranking Factors 2009

Niestety wyniki tych badań mogą nie mieć dokładnego odzwierciedlenia na polskim rynku ze względu na to, że będą się one skupiać na pozycjonowaniu w USA, czyli na samym Google.com. Planowane jest jednak powielenie badań w innych krajach, co umożliwiłoby porównanie pozycjonowania w różnych lokalizacjach.

Zgłoszenia można dokonywać za pomocą formularza znajdującego się na stronie SEOmoz.org, a ilość osób biorących udział w najnowszym Search Ranking Factors może przekroczyć 200. Na stronie tej znajduje się także lista czynników podlegających ocenie. Ponieważ nie jest ona ostateczna, w komentarzach można zgłaszać sugestie do niej.

sprawnymarketing

Powyższy tekst zawiera prywatne poglądy Autora. Niekoniecznie muszą odzwierciedlać one poglądy Redakcji.

Marta Gryszko

Związana z branżą SEO od 2005 r. Autorka SEO bloga, współtwórca narzędzi SeoStation.pl i Brandle.pl (Wake App Sp. z o.o.). Autorka kursu SEO na poziomie podstawowym, na poziomie średniozaawansowanych i szkolenia z audytów.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *