Ekomersy 2014 – czy wiesz, kto zdobył statuetki?

Wszelkiego rodzaju rankingi i podsumowania najlepszych osiągnięć w danych roku budzą zawsze wiele emocji, nie inaczej jest w branży e-commerce. Czy wiesz, kogo za rok 2014 nagrodziło 12000 internautów i 40 ekspertów?

Konkurs Ekomersy składa się z 2 etapów – najpierw swoje głosy oddają internauci, a potem branżowi eksperci. W gronie Rady Jurorów w tym roku znaleźli się m.in. Grzegorz Mogilewski (założyciel Iconaris),  Sylwia Czubkowska (Dziennik Gazeta Prawna), Paweł Tkaczyk (Midea), Marek Muszak (Komputronik.pl), Artur Kurasiński, Jarosław Banacki (Cyfrowe.pl) czy Jacek Młodawski (Szkła.com). My też mieliśmy swój udział w głosowaniu eksperckim – w gronie jurorów znalazł się również Adam Czuryło z MaxRoy.com.

W tym roku statuetki zdobyli:

 •         Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu: Paczkomaty InPost
 •         Najlepsze rozwiązanie płatnicze: PayU
 •         Najlepszy produkt/usługa wspierająca ekspansję międzynarodową e-sklepów: Paczkomaty InPost
 •         Najlepszy produkt/usługa wspomagająca sprzedaż w Internecie: wFirma.pl
 •         Najlepszy produkt/usługa wspierająca relacje z klientami: BRAND24
 •         Najlepsza platforma sklepowa: Shoper
 •         Najlepsza agencja oferująca usługi wdrożeniowe i integracyjne: i-sklep
 •         Innowacja roku: GO.PL
 •         Szczególny wkład na rzecz rozwoju rynku e-commerce: Rafał Brzoska, Prezes Grupy Integer.pl

Każdego roku wiele emocji budzi kategoria Innowacja roku 2014 – nikt działający na rynku e-commerce nie chce przegapić pojawienia się ważnych nowości dla tej branży. W tym roku tę nagrodę zdobyła firma GO.PLktóra oferuje rozwiązania z zakresu real time biddingu oraz remarketingu, pomaga też tworzyć spersonalizowane wiadomości e-mail, dzięki czemu możliwe jest bardziej precyzyjne docieranie do klientów zainteresowanych konkretną ofertą.

Duży sukces – zresztą już tradycyjnie – mogą świętować Paczkomaty InPost – marka zdobyła aż 3 statuetki. Paczkomaty zostały nagrodzone w kategoriach najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu oraz Najlepszy produkt/usługa wspierająca ekspansję międzynarodową e-sklepów, zaś Prezes firmy, Rafał Brzoska, został nagrodzony w kategorii Szczególny wkład na rzecz rozwoju rynku e-commerce.

W kategorii Najlepszy produkt/usługa wspierająca relacje z klientami statuetkę otrzymała firma Brand24 – obecnie najpopularniejsza i najbardziej znana platforma do monitorowania marki w Internecie, która umożliwia stałe śledzenie wszystkich pojawiających się w Internecie opinii o danej marce.

Już trzeci rok z rzędu Shoper został uznany Najlepszą platformą sklepową. Z oprogramowania korzysta już ponad 10 tysięcy sklepów sprzedających swoje usługi w Internecie. Shoper wyróżnienie dla najlepszej platformy zdobywa nieprzerwanie od początku istnienia nagrody Ekomers.

Gala konkursowa wraz z wręczeniem statuetem odbyła się 22 października 2014 w trakcie Wieczoru Branżowego VII Targów eHandlu – organizatorem zarówno Targów, jak i Ekomersów, jest Fundacja Polak 2.0.

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 30 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 22-25 października 2019 roku.


 • Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *