BarCamp #6 – relacja na żywo

Siedzimy przy barze w klubie Johny Rocker i relacjonujemy BarCamp na żywo.
Ilość osób — chyba nie wszyscy przyszli z list, ale i tak jest nieźle, co widać na zdjęciu.

Zdjęcie: Katarzyna Kubasik

Zaczęło się od zaproszenia na StartUp-it.pl, czyli cykliczną imprezę w Poznaniu. Ha.. znaczy że w stolicy wielkopolski dzieje się coraz więcej.

13:00 Kancelaria Prawna Renata Urowska i Wspólnicy sp..
Czy patentować oprogramowanie – dyskusje w UE i USA. Nie powinno się, a niepokojące zjawisko to nadmiar patentów w USA, które póki co nie są skuteczne, ale ryzyko jest. Np. opatentowanie paska postępu zgrywania…. Polski politycy – bardzo dobrze, bo są przeciwnikami patentowania. O licencjach open source i zarażaniu licencjami. Naruszenie licencji open source – są organizacje (nie w Polsce… jeszcze) które zajmują się ściganiem osób, które naruszają licencję.
Jak zarabiać na licencji open source i nie łamać licencji — valued added services: pomoc w drożeniu, szkolenie, podręczniki… nie można sprzedawać programów, który został stworzony na zasadzie konglomeratu oprogramowania na licencji GPL, choć z sali pojawiły się inne zdania.

14:15 – edustacja.pl) “Komunikacja Zleceniodawca <=> Wykonawca przy tworzeniu portalu.” (prezentacja w formacie Pecha-Kucha – czyli 20 slajdów 20 sekund na slajd… tak szybko to raczej nie piszemy :))
Informatycy z buga robią feature… czyli robią nas w konia”

14:24 – Ida Rolek z nakanapie.pl, też Pecha-Kucha — czym jest inspiracja i jak to robić. Inspiracja z serwisów japońskich (które nie chcę mieć wersji angielskiej, bo po co, skoro rynek japoński jest tak duży)? Serwisy japońskie nie istnieją bez wersji na telefony komórkowe. (hm… ale trochę trudno się inspirować, jak nie znam literek japońskich, choć….). Inne kierunki inspiracji: Australia, Izrael, czyli nie tylko USA.

http://informationarchitects.jp/ – do inspiracji – mapa serwisów web2.0 naniesiona na mapę Tokio.

14:34 – Nasza-klasa.pl – Maciej Popowicz

Maciej siedzi przy prezentacji… bo jest zmęczony (wczorajszą imprezą z okazji przeniesienia biura firmy do nowej siedziby (cała willa dla N-K)) :) Facet chyba za dużo jednak pracuje… no ale sukces zobowiązuje. Wykresu dziennych rejestracji oczywiście imponujące.

Główne problemy: motywacja, serwery, organizacja

Akcenty poznańskie w N-K: serwerownia w Poznaniu i współpraca z QXL (Allegro).

Zaczęliśmy w PHP i MySQL i dalej się tego trzymamy, dzielimy bazy.

GIODO – kontorola pokazała, że wszytko jest OK.

Nasze pytanie: ile śpisz dziennie – No 6 godzin, albo 12
Jak radzisz sobie z popularnością? — Dużo pracuję i o tym nie myślę.

Jak zarabiać — dodatkowe funkcje płatne, ale nie związane z samym serwisem, np. prezenty.
Zarabiamy na reklamach, wychodzimy na plus.

Nie będzie API.

Inwestora nie szukaliśmy, sami się zgłaszali.

Na koniec BarCamp — pizza od sponsorów i dyskusje zakulisowe. Było warto przyjść, szczególnie ze względu na te zakulisowe dyskusje.

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 30 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 22-25 października 2019 roku.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Mariusz Gąsiewski

   Może warto się było pokusić o jakieś nagranie :)? Pamiętam wasze video z Spotkania SEO. Cieszyło się sporą popularnością :).

  • Tomek Frontczak

   Kamerzysta w postaci Czarka ;) siedzi na kite na jakichś wyspach. Ale podobno nie próżnuje i nagrywa tam pierwsze odcinki vcastu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *