15 pomysłów na prezent świąteczny dla marketera

Na Wigilię firmową wylosowałeś kolegę z innego działu, któremu masz kupić prezent, i zupełnie nie wiesz, na co się zdecydować? A może masz wśród znajomych pracownika agencji kreatywnej – indywidualistę z oryginalnym stylem – i dobrze wiesz, że większość standardowych prezentów będzie dla niego nudnym niewypałem? Podpowiadamy, jakie prezenty mogą okazać się trafionym pomysłem dla osób związanych z branżą marketingową!

Pamiętajcie, że marketing to bardzo szerokie pojęcie, a w branżach z nim powiązanych działają zarówno copywriterzy i PR-owcy, jak również na przykład analitycy czy stratedzy.

Co łączy wszystkie osoby skupione wokół tej branży?:

 • Muszą być na bieżąco z najnowszymi trendami – zarówno marketingowymi, jak też technologicznymi czy komunikacyjnymi (nowe popularne miejsca w sieci);
 • Dobrze znają (lub przynajmniej powinni) języki obce, zwłaszcza angielski;
 • cały czas online i rzadko rozstają się z ukochanym smartfonem/iphonem.
 • Dużo podróżują, nie tylko służbowo.

Co kupić osobom spełniającym te kryteria? Poniżej kilka pomysłów naszej redakcji :)

Jeśli macie swoje – piszcie, może podpowiecie też nam coś na tegoroczne Święta!

1. Książki branżowe

W 2016 ukazało się kilka naprawdę godnych polecenia, branżowych tytułów. My szczególnie polecamy takie pozycje, jak “Porozmawiajmy o komunikacji” Piotra Buckiego, “Jedna kampania do wolności” Magdaleny Pawłowskiej, “Marka na cztery sposoby” Jacka Pogorzelskiego czy “Narratologię” Pawła Tkaczyka.

Poniżej znajdziecie wywiad Mariusza Łodygi z autorką “Jednej kampanii do wolności” Magdaleną Pawłowską.

2. Gadżety, które przydadzą się w podróży

Marketerzy często są w podróży – firmowe wyjazdy, szkolenia, branżowe konferencje. Wożenie ze sobą wszystkich książek, które chcielibyśmy przeczytać, jest bardzo niewygodne i uciążliwe. Świetnym gadżetem będzie czytnik  – opcji masz mnóstwo: możesz wybrać wodoodporny (na przykład ten PocketBook), lub taki z Wi-Fi i wielostopniowym podświetleniem ekranu.

cena: 399 – 599 zł

e-book

 

3. Złoty Bilet na szkolenia i konferencje sprawnego.marketingu

Złoty Bilet na szkolenia sprawnego.marketingu, to wyjątkowy bilet premium, który uprawnia do uczestnictwa w 31 szkoleniach oraz konferencji I Love Marketing & Social Media, a także nowe szkolenia, które wejdą do oferty w 2018 roku!

W ofercie W ramach Złotego Biletu otrzymasz:

 • 31 szkoleń z oferty Sprawnego Marketingu do wykorzystania w 2018 roku
 • 1 Pakiet VIP na konferencję I Love Marketing & Social Media
 • Nowe szkolenia zagranicznych prelegentów, które wkrótce ogłosimy!
 • Roczną prenumeratę Magazynu Sprawny.Marketing

Łączny koszt wszystkich szkoleń i konferencji to 34 890 zł, zatem kupując Złoty Bilet oszczędzasz nawet do 19 890 zł! Złoty Bilet możesz zakupić także dla firmy, dzięki czemu przeszkolisz swój zespół.

cena: 15 000 zł

"

 

4. Kursy online

Marketerzy cierpią na chroniczny brak czasu, zatem nie zawsze mogą sobie pozwolić na to, by wziąć udział w każdej konferencji i szkoleniu, które ich interesują. Nieocenioną pomoc stanowią zatem dla nich kursy online, które mogą obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie.

Szczególnie polecamy wystąpienia wszystkich 34 prelegentów z czwartej edycji I Love Marketing & Social media, która odbyła się w październiku 2017 roku, do których dostęp możecie zakupić na video.sprawny.marketing – to idealny prezent dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie Social Media Marketingu, Content Marketingu, Mobile SEO, E-Mail Marketingu, Marketingu Lokalnego, Marketing Automation, Storytellingu, Budowania Marki, Analityki Internetowej.

cena: 570 zł

 

5. Spectacles

Nowe okulary Snapchat – okulary nagrywające snapy. Nagrywają to, co widzisz – by rozpocząć nagrywanie, wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na oprawkach. Są dostępne w trzech kolorach i dają możliwość nagrywania snapów długości 10 sekund. By je naładować wystarczy umieścić okulary w pudełku, a bateria wystarczy na 100 snapów

6. Brand Communication Channels

Mapa Brand Communication Channels to aktualna lista kanałów komunikacji . Będzie dobrym wsparciem podczas spotkań strategicznych i inspiracją dla Twojego zespołu

 

cena: 130$

7. Google Home

Produkt Google’a, czyli Google Home. Jest osobistym asystentem, który odpowie na zadawane mu pytania, podpowie, jaki masz grafik dnia czy przypomni o Twoich planach. Po przywitaniu się z Tobą poda godzinę i poinformuje o pogodzie za oknem. Działa na razie w języku angielskim – choć i to warto wykorzystać, by podszkolić swoje zdolności językowe. Świetny gadżet, z którego ucieszy się każdy marketer.

cena: $129

8. Google Daydream View

Pozostając przy produktach Google’a, prezentujemy Google Daydream view, czyli okulary wirtualnej rzeczywistości. Są wygodne i pokryte materiałem (a nie plastikiem czy kartonem), przez co bardzo komfortowe podczas użytkowania, a do sterowania nimi wykorzystujemy dołączonego pilota.

cena: $79

 

 

9. Mapa podróży klienta

Mapa Podróży Klienta pomoże Ci zbudować lepszą obsługę klienta, właściwą strategię komunikacji marki, a w efekcie pozyskiwać lojalność klientów! To narzędzie dla przedsiębiorców, szefów i menedżerów małych i średnich firm, szefów marketingu, a także start-up’ów i wszelkiego rodzaju agencji reklamowych.

cena: 499 zł

 

 

10. Konferencja I  marketing & social media

Marketing jest branżą, w której trzeba być na bieżąco ze wszystkimi nowościami. By najszybciej poznać aktualne trendy, warto brać udział w konferencjach branżowych, podczas których eksperci omawiają najnowsze zmiany na rynku.

My  na początku roku, 6-7 marca, zapraszamy wszystkich na naszą konferencję I ♥ Marketing & SocialMedia, na której 34 ekspertów branżowych omówi najnowsze zmiany w branży marketingowej!

15 grudnia nastąpi zwyżka cen i pozostawimy możliwość zakupu wyłącznie wejściówek na całą konferencję. Zatem, jeśli chcecie sprezentować komuś (lub sobie) bilet na najbardziej oczekiwany w branży event, to właśnie teraz zakup będzie najbardziej korzystny.


cena: 370 – 1170 zł

11.Voucher na szkolenia sprawny.marketing

Imienny voucher na szkolenia to trafiony prezent dla każdego marketera, który chce zgłębić swoją wiedzę z zakresu e-marketingu.

12. Zestaw Moleskine Smart Writing Set – Smart Pen + notes Paper Tablet

Zestaw Moleskine notes + dedykowany długopis, dzięki któremu za pomocą aplikacji przesyłasz wszystkie dane pomiędzy notesem a Twoim smartfonem lub tabletem. Wszystko co narysujesz lub zapiszesz, jest automatycznie w czasie rzeczywistym wysyłane w formie cyfrowej na ekran tabletu. Masz wtedy możliwość błyskawicznej wysyłki plików w dowolne miejsce np. na skrzynkę mailową. Swoje notatki możesz łatwo edytować i porządkować w dowolnej chwili. Jeżeli nie pamiętasz kiedy i gdzie masz zapisane konkretne notatki, aplikacja błyskawicznie je dla Ciebie wyszuka.

cena: ok. 759 zł

13. Magazyn sprawny.marketing lub roczna prenumerata

Chcesz kupić archiwalne wydanie magazynu sprawny.marketing? Możliwe, że to już ostatnia taka okazja – zostało ostatnie 20 egzemplarzy drugiego numeru!
Dobrym pomysłem na prezent jest także voucher na roczną prenumeratę.

cena: 47 zł – 157 zł

14. LaMetric Time

LaMetric Time to zegarek, który współpracuje z dedykowaną aplikacją – zarówno na Android jak i iOS . Poza tym, że pokazuje oczywiście godzinę, wyświetla także informacje z portali społecznościowych, pogodę czy wiadomości.

cena:$199

15. Lokalizator

Jeśli osoba, której chcecie kupić prezent, ciągle coś gubi – ten upominek z pewnością się jej przyda i rozwiąże problem ciągłych poszukiwań. Lokalizator jest niewielki, poręczny – sprawdzi się w funkcji breloka od kluczy. Łączy się z telefonem za pomocą bluetooth i jest kompatybilny z telefonami z systemem Android oraz IOS.

cena: 9.90 zł

lokalizator

 

 

 

Jeśli chcecie poznać jeszcze więcej pomysłów na świąteczne gadżety dla marketerów, polecamy wideo Kuby Klawitera!


 Share

 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *