Napisz do nas

Zapraszamy na 19 szkoleń z e-marketingu i konferencję I ♥ Marketing.

19 Szkoleń i I ♥ Marketing

Napisz do nas
ga-logo2

Google Analytics spowalnia wczytywanie strony!

Jeżeli korzystasz z darmowych statystyk Google, pewnie spotkała Cię dziś niemiła niespodzianka. Z Google Analytics czyli Urchinem są jakieś poważne problemy, najprawdopodobniej serwery Google nie są w stanie przerobić gigantycznej ilości danych (udostępnienie narzędzia za darmo wywołało ogromne zainteresowanie). Co zrobić, aby Twoja strona nie wczytywała się wolno? Przeklej skrypt odwołujący się do serwerów Google na sam dół strony, przed tag </body>.

W momencie uruchomienia Urchina jako Google Analytics FAQ Google zachęcało do wklejenie kodu przed tag </head>. Sporo osób tak właśnie zrobiło. Później zalecenia zostały zmienione: How do I add tracking code to my website? (http://www.google.com/support/googleanalytics/bin/topic.py?topic=10976). Najwyraźniej zaczęli spodziewać się problemów z wydajnością serwerów i wynikającymi z tego opóźnieniami w ładowaniu stron.

Miejmy nadzieję, że usterki z Urchinem zostaną naprawione, bo każdemu kto raz przetestował możliwości pakietu, z trudem przychodzi myśl, że będzie musiał z niego zrezygnować.


 Share sprawnymarketing

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 25 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 1-2 marca 2017 roku.  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *