Google Analytics spowalnia wczytywanie strony!

Jeżeli korzystasz z darmowych statystyk Google, pewnie spotkała Cię dziś niemiła niespodzianka. Z Google Analytics czyli Urchinem są jakieś poważne problemy, najprawdopodobniej serwery Google nie są w stanie przerobić gigantycznej ilości danych (udostępnienie narzędzia za darmo wywołało ogromne zainteresowanie). Co zrobić, aby Twoja strona nie wczytywała się wolno? Przeklej skrypt odwołujący się do serwerów Google na sam dół strony, przed tag </body>.

W momencie uruchomienia Urchina jako Google Analytics FAQ Google zachęcało do wklejenie kodu przed tag </head>. Sporo osób tak właśnie zrobiło. Później zalecenia zostały zmienione: How do I add tracking code to my website? (http://www.google.com/support/googleanalytics/bin/topic.py?topic=10976). Najwyraźniej zaczęli spodziewać się problemów z wydajnością serwerów i wynikającymi z tego opóźnieniami w ładowaniu stron.

Miejmy nadzieję, że usterki z Urchinem zostaną naprawione, bo każdemu kto raz przetestował możliwości pakietu, z trudem przychodzi myśl, że będzie musiał z niego zrezygnować.

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 30 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 22-25 października 2019 roku.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Rzeczywiście są problemy i to od kilku dni.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *