“Lech Kaczyński” słowem kluczowym w amerykańskich AdWords. Kreatywna kampania

Nisza związaną z nazwiskiem świeżo wybranego prezydenta polski została wykorzystana przez amerykańską, elektroniczną edycję Financial Times. Dla fraz, takich jak lech kaczynski czy pis, ukazywał się link sponsorowany reklamujący serwis FinancialTimes.com, prowadzący do artykułu prezentującego sylwetkę nowego prezydenta (reklama ukazywała się tylko w amerykańskiej i kanadyjskiej wersji Google lub dla użytkowników z numerem IP z tej części świata).

Dodatkowo, na drugim miejscu, wyświetlana była reklama polonijnej kwiaciarni wysyłkowej, działającej na terenie USA i Kanady a wysyłającej kwiaty do Polski. Linki sponsorowane serwisu www.eurokwiat.com prezentowane były również dla innych słów związanych z wyborami, np.

kaczynski
kaczyński
donald tusk
wybory prezydenckie
wybory
prawo i sprawiedliwosc
platforma

Biorąc pod uwagę, że dla wyżej wymienionych słów nikt inny się nie reklamował przy pomocy płatnych linków sponsorowanych, a co za tym idzie, reklamę można było wykupić w cenie kilku groszy od kliknięcia, pomysł umieszczenia reklamy, szczególnie w przypadku Financial Times, można uznać za trafiony.

Tomasz Frontczak

Założyciel serwisu SprawnyMarketing.pl i autor bestsellera Marketing internetowy w wyszukiwarkach (6000 sprzedanych egzemplarzy), pierwszej na polskim rynku pozycji omawiającej kompleksowo zagadnienia SEM/SEO/PPC. Współwłaściciel konsultingowej MaxROY.com. Jeden z 3 pierwszych w Polsce certyfikowanych trenerów Google AdWords. Od 2014 roku zaangażowany w startup DietLabs, gdzie jest szefem działu marketingu i współzałożycielem. Interesuje się wpływem mechanizmów marketingu internetowego na zwinność przedsiębiorstwa. Każdego dnia zaangażowany w projekt o bardzo długim horyzoncie czasowym: “Tata Igi i Sary". Twitter


 • Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *