Napisz do nas

Zapraszamy na 19 szkoleń z e-marketingu i konferencję I ♥ Marketing.

19 Szkoleń i I ♥ Marketing

Napisz do nas
USA-kontur

„Lech Kaczyński” słowem kluczowym w amerykańskich AdWords. Kreatywna kampania

Nisza związaną z nazwiskiem świeżo wybranego prezydenta polski została wykorzystana przez amerykańską, elektroniczną edycję Financial Times. Dla fraz, takich jak lech kaczynski czy pis, ukazywał się link sponsorowany reklamujący serwis FinancialTimes.com, prowadzący do artykułu prezentującego sylwetkę nowego prezydenta (reklama ukazywała się tylko w amerykańskiej i kanadyjskiej wersji Google lub dla użytkowników z numerem IP z tej części świata).

Dodatkowo, na drugim miejscu, wyświetlana była reklama polonijnej kwiaciarni wysyłkowej, działającej na terenie USA i Kanady a wysyłającej kwiaty do Polski. Linki sponsorowane serwisu www.eurokwiat.com prezentowane były również dla innych słów związanych z wyborami, np.

kaczynski
kaczyński
donald tusk
wybory prezydenckie
wybory
prawo i sprawiedliwosc
platforma

Biorąc pod uwagę, że dla wyżej wymienionych słów nikt inny się nie reklamował przy pomocy płatnych linków sponsorowanych, a co za tym idzie, reklamę można było wykupić w cenie kilku groszy od kliknięcia, pomysł umieszczenia reklamy, szczególnie w przypadku Financial Times, można uznać za trafiony.


 Share sprawnymarketing

Tomasz Frontczak

Założyciel serwisu SprawnyMarketing.pl i autor bestsellera Marketing internetowy w wyszukiwarkach (6000 sprzedanych egzemplarzy), pierwszej na polskim rynku pozycji omawiającej kompleksowo zagadnienia SEM/SEO/PPC. Współwłaściciel firmy doradczej MaxROY.com. Od 2006 roku posiada certyfikat Google Advertising Professional a od 2008 roku prowadzi certyfikowane przez Google szkolenia AdWords (jeden z 3 pierwszych trenerów w Polsce). Współpracuje z Wydziałem Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej w grupie zajmującej się badaniami nad koncepcją zwinnego przedsiębiorstwa (ang. agile enterprise) i teorią okazji. Interesuje się wpływem mechanizmów marketingu internetowego na zwinność przedsiębiorstwa. Każdego dnia zaangażowany w projekt o bardzo długim horyzoncie czasowym: “Tata Igi i Sary”. Profil w Google+  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *