Nowy Google Earth. Dla PC, mobilny i świetna wersja dla iPada!

Google powiadomił wczoraj o udostępnieniu nowej wersji Google Earth – 5.2 dla PC i 3 dla iOS (z natywną obsługą iPada). Zmiany w wersji dla PC są spore – szczegółowo wymieniono je tutaj – a największa to możliwość otwarcia przeglądarki “w ramach” Google Earth.

Jeśli klikniesz przycisk w górnym pasku nawigacyjnym, otworzy się przeglądarka (jak widać poniżej). Cokolwiek chciałbyś teraz zrobić w przeglądarce, możesz zrobić w Google Earth. To bardzo wygodne i użyteczne.

Jednocześnie zaktualizowana została mobilna wersja Google Earth dla urządzeń z iOS. Aktualizacja polega na dodaniu natywnej obsługi iPada. Nigdy nie uważałem aplikacji Earth dla iPhone za szczególnie użyteczną, chociaż jestem pewien, że są tacy. Dla mnie to po prostu ciekawostka; istnieje wiele innych narzędzi zapewniających szybszy dostęp do informacji lokalnych, żeby wymienić tylko Google Maps i google.com.

Jednocześnie wersja Google Earth dla PC jest naprawdę profesjonalnym, potężnym narzędziem. A inkorporacja przeglądarki uczyni zeń narzędzie jeszcze bardziej użyteczne. Chociaż dla “szarego użytkownika”, planujących sobie podróż lub zakupy, Google Maps i google.com dadzą efekty szybciej i prościej.

I tak przeszliśmy do wersji Google Earth na iPada.

Uważam, że ta właśnie wersja jest najbardziej użyteczna ze wszystkich. “Szary użytkownik” znajdzie tam wiele ciekawych funkcji, możliwych do używania na co dzień.

iPadowa wersja Google Earth łączy w sobie prostotę wersji mobilnej z wielkością ekranu wersji PC-towej. Możliwość dotknięcia ekranu, manipulowania zoomem i perspektywą jest świetna, a szybkość iPada czyni Eartha bardziej konkurencyjnym wobec Google Maps i innych aplikacji do planowania zakupów i podróży.

Oto kilka zrzutów ekranowych:

Na koniec mam jeszcze sugestię, dotyczącą zarówno wersji mobilnej, jak i wersji dla iPada: wyszukiwanie głosowe (“voice search”). Chociaż nie wiem jak skomplikowane może być wdrożenie tej funkcji od strony technicznej, uważam, że znacznie podniosłaby użyteczność tego narzędzia i przyjemność korzystania z niego.

[źródło: Google Earth Updates For PC & Mobile, Adds Great iPad Version]

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *