Jak wykorzystać Facebooka do zwiększenia ruchu w witrynie?

Większość z was jest z pewnością aktywna w wielu różnych społecznościach internetowych. Założę się też, że wszyscy mamy bloga (lub nawet kilka blogów). Podejrzewam zatem, że chcielibyście informować ludzi ze społeczności o nowościach na blogu.


Ten tekst jest o automatyzowaniu tego “informowania”. Niektórzy z was mogą skrzywić się na hasło “automatyzacja” (bądź co bądź, w społecznościach chodzi o żywą rozmowę, a wysyłane z automatu treści to zupełnie nie to, czego oczekiwalibyśmy od znajomych). W tym jednak wypadku mielibyśmy wg mnie do czynienia z “automatyzacją white-hat” – chodzi wszak o informowanie o nowościach na twoim własnym blogu/blogach. Treści z bloga są i tak przeznaczone dla znajomych, dlaczego więc nie ułatwić sobie dzielenia się z nimi update’ami?

Jesteście, jak podejrzewam, świadomi istnienia większości z opisanych poniżej technik. Niech zatem ten tekst posłuży za “checklistę”, która pomoże upewnić się, czy wykorzystujecie wszystkie dostępne sposoby dzielenia się waszymi treściami z kręgiem znajomych.

Facebook

  1. Aplikacja RSS connect pozwala podpiąć bloga lub jakikolwiek inne źródło z feedem RSS do twojej ściany na Facebooku lub dowolnej innej, stworzonej na twoją miarę zakładki.
   Będziesz mógł:

   • tworzyć nowe pola w twoim profilu,
   • tworzyć nowe pola w zakładce “Pola”,
   • tworzyć konfigurowalne zakładki.

   Widoczność: twoi znajomi na Facebooku

rss connect

 1. Notatki na Facebooku:
  • Przejdź do funkcji “Importuj blog”,
  • Wprowadź URL-a twojego bloga (RSS) i zaznacz checkbox pod spodem (“Podając URL poświadczasz…”),
  • Kliknij “Zacznij import”. Kiedy to zrobisz, twoje dotychczasowe posty pojawią się jako notatki. Wszystkie nowe posty także zostaną automatycznie zaciągnięte do FB i pokazane jako notatki.

  Widoczność: twoi znajomi na Facebooku

Fanpejdże na Facebooku

  1. Simply RSS pozwala automatycznie zaciągać informacje z twojego bloga na fanpejdż.

   Widoczność: dla każdego (linki “nofollow”)

 

 1. Notatki na fanpejdżu: “Edytuj element strona” -> Notatki -> Edytuj -> Importuj blog. Wprowadź URL swojego bloga. promuj fan page

  Widoczność: dla wszystkich (brak linka powrotnego do twojego posta)

Twitter

Istnieje kilka narzędzi, które automatycznie wysyłają na Twittera linki z feeda RSS. Ja używam Twitter Feeda.

Widoczność: dla każdego (linki “nofollow”)

Pamiętaj, by wykorzystać funkcje zgromadzone w sekcji “Advanced settings” (np. post content, post prefix).

share rss

[źródło: 9 Places to Share Your Blog Feed to Automatically Update Your Social Media Contacts]

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Wygląda to ciekawie, próbował ktoś zastosować to w praktyce ? Zastanawia mnie jak bardzo te dwie witryny mogą zwiększyć nasz traffic.

  • ja probowalem. W angielskojezycznej stoenie. W sumie, to dzieki facebookowi mam jakies 5% odwiedzin, czyli nieduzo. tnz tyle odwiedzin na miesiac mam z fejsa.

   o wiele wiecej ruchu genereuje mi za to serwis wahoha.com i Polski lineye.pl (odpowiednio 35% i 12%).
   W sumie wszystkie 3 rozwiazania razem daja juz nielichą sumkę uu:)

  • Dobre i 5% szczególnie z facebooka, ktoś kliknie ”like” i duża szansa, że jego znajomi zobaczą co to jest. Facebook to dobre narzędzie do zwiększenia rucho.

  • Myślę, że przez ten miniony czas – pół roku rola Facebooka w generowaniu ruchu znacznie wzrosła. Wszelkiego rodzaju serwisy społecznościowe generują dziś spory ruch

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *