Google Analytics: w końcu integracja danych z Webmaster Tools

Na zakończonej wczoraj konferencji SMX Advanced Google ogłosił wreszcie długo oczekiwane pogłębienie integracji danych z Webmaster Tools i Analytics. Ściślej rzecz biorąc, dane prezentowane dzisiaj w Webmaster Toolsach będą dostępne dodatkowo także z poziomu Google Analytics. Zmiana została na razie tylko ogłoszona, nie jest na razie widoczna, ale ma zostać wdrożona jeszcze w czerwcu.

W zakładce “Traffic sources” (“Źródła odwiedzin”) pojawi się nowa sekcja: “Search Engine Optimization”. Ta z kolei będzie składać się z sekcji “Summary” (“Podsumowanie”), “Queries” (“Zapytania”) i “Landing Pages” (“Strony docelowe”) (tłumaczenia nazw sekcji od Redakcji). Oto zrzut ekranowy:

1 google-analytics-seo-reports

Google udostępnił też zrzuty kolejnych raportów:

Jeśli chcesz zobaczyć dane z GWT na twoim koncie Analytics wcześniej, niż inni, możesz zapisać się do programu pilotażowego (chociaż Google nie gwarantuje każdemu zgłaszającemu się udziału w programie).

[Na podstawie: Google Analytics To Add Search Query Data From Webmaster Tools]

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Łukasz Tchurz

   widzę że google wprowadza duuuuże zmiany w piorunującym tempie

  • Maciej Janas

   Jak co roku spinają się na SMX Advanced. Nie chcą musieć znów przyznawać, że “Bing has done better job” (jak Schmidt 2 tygodnie temu na D9 mówił o bezpośrednich odpowiedziach).

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *