Poznań Startup Weekend, Travel 2.0 i inne październikowe imprezy

Po standardowej wakacyjnej posusze w branżowych imprezach, październik – równie standardowo – przynosi ich wysyp. Już w ten weekend w Poznaniu odbędzie się Startup Weekend z udziałem m.in. Michała Brańskiego czy Marcina Jagodzińskiego. Startup Weekend płynnie przejdzie w poświęconą handlowi w internecie imprezę E-nnovation (płynnie, bo obie imprezy Poznaniu; kiedy jedna się kończy, zaczyna druga). Potem m.in. szkolenia z AdWords w Poznaniu, przeznaczona dla web designerów międzynarodowa konferencja Frontrow w Krakowie, RadomIT, zabrzański Shopcamp czy Travelcamp.

Poznań Startup Weekend

Poznań Startup Weekend 2011
Zaplanowany na najbliższy weekend (7-9 października) Poznań Startup Weekend to polska edycja 3-dniowej imprezy, podczas której kandydaci na internetowych przedsiębiorców mogą skonfrontować swoje pomysły i umiejętności z uznanymi osobistościami branży występującymi w roli sędziów, posłuchać wykładów i poznać przyszłych współpracowników.

Kto może spróbować swoich sił w imprezie? W zasadzie każdy chętny, organizatorzy zachęcają:

Nie napisałeś ani linijki kodu programistycznego w życiu – nie szkodzi, też możesz robić biznes internetowy. Już za tydzień poznaj innych, którzy napisali, stwórzcie zespół i zawalczcie wspólnie o marzenia. Ostatnie miejsca czekają jeszcze na chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił podczas Poznań Startup Weekendu w dniach 7-9 października, organizowanego przez Fundację Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group oraz LMS Invest. Można się zgłaszać pojedynczo lub całymi zespołami. Uwierz w swoje możliwości i siły!

Jak będzie wyglądać impreza? Po sformowaniu zespołów, przejdą one do wytężonej pracy nad pomysłem, a następnie dostaną 3 minuty na zaprezentowanie go przez jury i publicznością. Członkowie jury i mentorzy reprezentują kapitał, którym dałoby się sfinansować start wszystkich zaprezentowanych pomysłów. Zresztą nawet skrytykowane zespoły nie powinny czuć się pokrzywdzone, feedback od Michała Brańskiego czy Michała Jagodzińskiego wart jest wielokrotnie więcej, niż czas uczestników poświęcony na imprezę.

Kogo więc spotkasz podczas Startup Weekend?

 • Rafał Han – prezes HanBright (VC Kraków),
 • Bartek Gola, partner SpeedUP i prezes SpeedUp IQbator (VC Poznań),
 • Michał Brański, założyciel o2, inwestor,
 • Krzysztof Kowalczyk – prezes HardGamma (VC Warszawa),
 • Piotr Ratajczyk, Akademia Ekonomiczna Poznań,
 • Wojciech Przyłęcki – prezes INQBE,
 • Marek Kapturkiewicz, InnovationNest (VC Kraków),
 • Radosław Tadajewski prezes Trinity Capiral,
 • Tomasz Czapliński prezes LMS Invest (VC Poznań).

Wśród mentorów, którzy posłużą swoją wiedzą, podzielą się doświadczeniami i doradzą, będą m.in: Paweł Tkaczykautor książek, specjalista od marki i rywalizacji, Marcin Jagodziński, twórca butik.pl, blip.pl i innych, Michał Samojlik(MamStartup.pl) czy Paweł Sołyga (ex Google, Gadu-Gadu, obecnie Allegro).

Żeby spotkać tych wszystkich ludzi trzeba by było wydać dużo pieniędzy, a podczas Poznań Startup Weekendu
dostępni będą na wyciągnięcie ręki.

Tutaj znajdziesz pełną listę sędziów i mentorów, a także szczegółową agendę Poznań Startup Weekendu.

Travel 2.0

travel2.0 logo

Facebook i społeczności internetowe w komunikacji marketingowej? Jak stworzyć efektywną kampanię w branży turystycznej?

Na tego typu pytania odpowiedzą praktycy z zakresu e-marketingu podczas konferencji Travel 2.0, która odbędzie się w dniach 19-20 października w Poznaniu w czasie największych w Polsce targów turystycznych Tour Salon 2011.

W ciągu 2 dni praktycy dzielić się będzie swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu e-mail marketingu, SEO, web usability oraz mediów społecznościowych w branży travel.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Mariusz Gąsiewski (Marketing w Internecie), Cezary Glijer (Webmedia Group), Paweł Sala (Freshmail), Piotr Jardanowski (Symetria) oraz Bartek Rak (Socjomania.pl). Program konferencji i warsztatów marketingowych można znaleźć na stronie http://travel20.pl.

Poza dawką wiedzy praktycznej, możliwością wymiany doświadczeń, organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje, w tym m.in. losowanie atrakcyjnych nagród o łącznej wartości 30 tys. zł.

Kalendarium imprez – październik

 • Poznań Startup Weekend, Poznań, 7-9 października, 2011,
 • e-nnovation, konferencja poświęcona trendom w e-commerce, Poznań, 10-11 października 2011,
 • szkolenia AdWords podstawowe i zaawansowane, Poznań, 10 i 15 października 2011,
 • Travel20, konferencja branży inernetowej i turystycznej, 19-20 października 2011
 • FrontRow, konferencja dla webdesignerów, Kraków, 20-21 pażdziernika,
 • RadomIT, spotkanie branży interaktywnej w formule typu barcamp, Radom, 21 października 2011,
 • Shopcamp, spotkanie branży e-commerce, także w barcampowej formule, Zabrze, 22 października 2011.

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • “feedback od Michała Brańskiego czy Michała Jagodzińskiego” – a po polsku się da to napisać? (w moim głosie nie słychać złośliwości, tylko ciekawość;))

  • Maciej Janas

   @Marek, pisząc o tej branży nieustannie natykam się na pokusy “anglicyzujące”, uważam, że opieram się im bardzo dzielnie. Nie uznaję jednak czystości polszczyzny za jakąś bezwzględną wartość, i tam, gdzie terminologia angielska uprecyzyjnia i skraca myśl (a przynajmniej jeśli tak mi się wydaje w ograniczonym czasie, jaki mogę poświęcić na pisanie), nie waham się.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *