Poznaj trendy zakupowe dzięki Consumer Commerce Barometer

Consumer Commerce Barometer to darmowe narzędzie przydatne dla każdej osoby zajmującej się handlem elektronicznym, dzięki tej webowej aplikacji zrozumiemy m.in. jak konsumenci na różnych rynkach korzystają z internetu w celach zakupowych, jakie panują zwyczaje wśród kupujących z Polski, Niemiec, Czech oraz 24 innych krajach Europejskich.

Consumer Commerce Barometer został zaprezentowany oficjalnie 3 czerwca, tego roku na konferencji w Londynie przez IAB Europe we współpracy z Google, jednak dopiero na dniach strona zyskała pełną funkcjonalność. Dane wykorzystywane przez CCB pochodzą z TNS i obejmują 27 państw oraz 36 kategorii produktów.

Jak podaje IAB Europe, dane aktualizowane będą co rok, aby móc określić zmiany w zachowaniach konsumentów.

Podczas sprawdzania trendów zakupowych oprócz wyboru wspomnianego wcześniej lokalizacji oraz kategorii produktów, możemy wybrać jedną z trzech grup wiekowych, płeć oraz stopień zaawansowania korzystania z komputera kupującego.

Wygenerowane wykresy przez CCB możemy wygodnie wyeksportować do plików CSV lub bezpośrednio z poziomu serwisu udostępnić w sieci.

Warto podkreślić, że trendomierz zakupowy Consumer Commerce Barometer nadal oznaczony jest etykietką beta, dlatego czasami serwis może działać niestabilnie.

[Źródło:http://googlepolska.blogspot.com/]

Michal Burzynski

Michał Burzyński aktywny jest w branży SEO / SEM od 2007 roku. Jego specjalnościami są: PPC, tworzenie ruchu organicznego, optymalizacja konwersji (CRO) oraz analityka internetowa.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • ogrodnik

   Ciekawe jaką postać przybierze już oficjalna wersja alfa. To na razie nie jest bardzo zaawansowane narzędzie, ale od czegoś trzeba zająć. Bardzo interesujące.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *