Mniej precyzyjne dane w Google webmaster tools

W 2010 r. regularnie dowiadywaliśmy się o kolejnych nowościach w narzędziach dla webmasterów, które miały na celu zaprezentowanie nam jak najbardziej szczegółowych danych statystycznych na temat odwiedzin naszych stron za pośrednictwem Google. Jedną z takich zmian było wprowadzenie danych na temat ilości wyświetleń (impressions) strony po wyszukaniu danej frazy oraz ilość kliknięć (clicks) w nią.

Wczoraj wprowadzono kolejną zmianę w tych statystykach, która polegała na zaokrąglaniu liczb dotyczących wyświetleń strony i tak w przypadku gdy przed zmianą statystyki pokazywały nam 74 000 wyświetleń, tak teraz będą tę liczbę zaokrąglały do 75 000. Barry Schwartz na SearchEngineLand.com wyraził swoje niezadowolenie z mniej dokładnych niż dotychczas wyników, nazywając to “krokiem w tył”.

This update, although maybe more visually appealing, is a step back in transparency to webmasters. I suspect this was done because the numbers were anyway about 90% accurate due to rounding.

Przyjrzyjmy się, jak wyglądały statystyki wyświetleń przed i po wprowadzeniu zmian.

Powyższy tekst zawiera prywatne poglądy Autora. Niekoniecznie muszą odzwierciedlać one poglądy Redakcji.

Marta Gryszko

Związana z branżą SEO od 2005 r. Autorka SEO bloga, współtwórca narzędzi SeoStation.pl i Brandle.pl (Wake App Sp. z o.o.). Autorka kursu SEO na poziomie podstawowym, na poziomie średniozaawansowanych i szkolenia z audytów.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • nasiona marihuany

   Ciekawe spojrzenie na sytuację, każdy winien rozczytać dodatkowo zaznajomić się z tematem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *