Commerce Search w wersji 2.0 już dostępny!

Pod koniec zeszłego tygodnia, Google podało na swoim oficjalnym blogu [link], informację na temat wydania kolejnej wersji zewnętrznej wyszukiwarki e-commerce – Commerce Search 2.0.

Najważniejsze zmiany w chmurzastej wersji silnika wyszukującego dla sklepów internetowych to m.in:

 • Większe możliwości dostosowania – wprowadzenie pełnego panelu „merchandising” zapewniającego większa kontrolę nad promocjami produktów, kolejności wyświetlania i filtrowania w zależności od zapytań. Dodatkowo właściciele sklepów bez znajomości kodu mogą wszystkie te zmiany dokonać sami. Panel ten wzbogacono również o nowy intuicyjny system zarządzanie promocjami oparty na pasku nawigacyjnym z rożnymi filtrami, dzięki czemu w prosty sposób możemy sklasyfikować dany produkt.
 • Lepsza obsługa klienta – dodano auto-uzupełnianie zapytań, nowa wersja GCS oferuje znacznie lepsze wyniki wyszukiwania niż dotychczas, wyniki zwracane są teraz w mniej niż sekundę, co można uznać za spory sukces.
 • Ulepszona nawigacja i schemat wyszukiwarki – od teraz kupujący będzie mógł przechodzić bezpośrednio z witryny do wyszukiwarki produktów.

Kolejną dobrą informacją jest obniżenie opłaty rocznej o połowę z 50 tys. do 25 tys. dolarów.

Film przentujący nową weersję Commerce Search 2.0:

Dla przypomnienia dodam, że zewnętrzna wyszukiwarka Google dla handlu elektronicznego jest dostępna na chwilę obecną jedynie dla właścicieli sklepów internetowych w USA. W Polsce jedyną sensowną alternatywą dla GCS wydaje się zewnętrzna wyszukiwarka fablo.pl.

[źródło: http://googleblog.blogspot.com/]

Michal Burzynski

Michał Burzyński aktywny jest w branży SEO / SEM od 2007 roku. Jego specjalnościami są: PPC, tworzenie ruchu organicznego, optymalizacja konwersji (CRO) oraz analityka internetowa.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • ta cena nie przekłada się nijak na nasze warunki

  • Marcin Kamiński

   Cena jest porażająca. Za tą cenę to się ma bardzo dobrej jakości pełen system e-commerce. Rocznie za tą kwotę można zapewnić bardzo dobry rozwój sklepu. Cena jak za przeszukiwarkę towarów ze sklepu to jest zdecydowanie przesada (jak na polskie warunki).

  • Rafał W@c

   pytanie ile będzie kosztowała polska wersja… ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *