Nowa metoda weryfikacji witryn w Narzędziach dla Webmasterów

Podpięcie nowej witryny pod Narzędzia dla Webmasterów było dotąd możliwe na dwa sposoby: poprzez wklejenie metatagu do sekcji [head] głównej strony witryny lub poprzez przesłanie na serwer z witryną specjalnego, wygenerowanego przez Google pliku. Od niedawna dostępna jest trzecia metoda: dodanie wpisu TXT do konfiguracji DNS domeny.

Jak to działa? Logujesz się do Narzędzi dla Webmasterów, na głównej stronie klikasz “dodaj nową witrynę”. Na liście wyboru klikasz “Dodaj rekord DNS”:
nowy sposób weryfikacji witryny w Narzędziach dla Webmasterów

Następnie należy postąpić zgodnie ze wskazówkami na ekranie:
nowy sposób weryfikacji witryny w Narzędziach dla Webmasterów - widok szczegółowy

Nowa metoda weryfikuje własność wszystkich witryn w danej domenie; jeśli masz zatem serwisy przyklad.pl, blog.przyklad.pl i beta.przyklad.pl, nie musisz przechodzić procedury weryfikacyjnej x3. Z automatu zweryfikowane będą też wszystkie witryny w ramach domeny przyklad.pl, które zechcesz stworzyć kiedykolwiek w przyszłości. Metoda przyda się też tym, którzy z jakichś powodów nie mają dostępu do plików swojej witryny.

Jak zawsze przy modyfikacjach rekordów DNS, trzeba oczywiście pamiętać o potrzebnym na propagację czasie, który wynosi od kilku godzin do (teoretycznie) 48 godzin. Nowa metoda weryfikacji jest więc niewątpliwie najbardziej czasochłonna.

[źródło: DNS Verification FTW]

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • No nareszcie Google dodało tą możliwość… przecież mając 50 subdomen nie sposób wszystkie weryfikować…

  • Tak, dodało ale nawet nie wiem gdzie dodać DNS TXT w az(kropka)pl ??

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *