Jak sprzedawać w 2018 roku

Jak sprzedawać w 2018 roku

Sprzedaż, sprzedaż, sprzedaż…

Jest to pojęcie, o którym rzadko wspominam, a jednak nie da się zaprzeczyć, że to fundament, na którym wznosi się cała moja kariera. Postanowiłem więc w tym roku dokładniej przyjrzeć się temu mechanizmowi, bo na 1000% to właśnie sprzedaż jest kamieniem węgielnym biznesu. A każdy, kto tego nie dostrzeże, będzie przegrany.

Kiedy myślę o tym, jak można coś zmienić lub dokonać czegoś w świecie, czy to poprzez sprzedaż, jakąś dotację, startowanie w wyborach, czy jeszcze coś innego, zawsze sprowadzam moją strategię do sprzedaży i marketingu. Spędzam wiele czasu, rozprawiając o markach, ogromnej wadze marketingu, popularyzacji produktów i zwiększaniu rozpoznawalności, co prawdopodobnie odwraca uwagę od fundamentu, jakim jest sprzedaż, mimo że marketing i budowanie świadomości marki stanowią tylko część równania. W końcu brak transakcji to tak naprawdę koniec gry. Liczby nie kłamią, sprzedaż to podstawa każdego biznesu. Tego faktu nie można obejść.

W temacie sprzedaży istnieje kilka porządnych, sprawdzonych strategii, taktyk, wskazówek i ciekawych podobieństw między nimi. Podzielę się tutaj częścią z nich. Sam zajmowałem się sprzedawaniem rzeczy całe swoje dotychczasowe życie: od własnoręcznie przygotowanej lemoniady, poprzez karty z graczami w baseball, wina, aż po wielomilionowe transakcje dla VaynerMedia. Mogę stanowczo stwierdzić, że przez ostatnie trzydzieści pięć lat widziałem – i sprzedałem – wiele. Sprzedawałem masowym odbiorcom, jak i najważniejszym dyrektorom, kierownikom i menadżerom szukającym sposobu na optymalizację zysków i zwiększenie ROI.

Słabość marketingu polega na tym, że czasami potrafi być strasznie oderwany od rzeczywistości i w rezultacie nic nie wynika ze wskaźników efektywności KPI. Co właściwie jest transakcją? Gdzie tu miejsce na sprzedaż?

Na tym więc chciałbym się dziś skupić. Myślę, że wielu przedsiębiorców mogłoby odnieść znacznie większy sukces, gdyby wyeliminowali niektóre ze swoich działań.

Dlaczego biznes nie idzie do przodu

1. Lenistwo

Zautomatyzowana sprzedaż ma wiele wad. W większości przedsiębiorstw to wysoki poziom usługi, najczęściej zaprezentowany w rozmowie jeden na jeden, ma na celu przynieść zysk. Bot z czatu jak na LinkedInie nie odniesie nawet w połowie tak dobrego rezultatu.

2. Kurczowe trzymanie się wyidealizowanych przez pamięć wspomnień zarabiania pieniędzy w przeszłości

Panta rei! Coś, co przyniosło zysk wczoraj, nie musi przynieść go dziś. Trzeba myśleć o przyszłości i pozbyć się niepotrzebnych sentymentów związanych z „lepszymi czasami”.

To, co naprawdę ciekawe i co wzbudza we mnie (i być może nie tylko we mnie) prawdziwą pasję, to fakt, że jeśli chodzi o sprzedaż, cała komunikacja w społeczeństwie przeszła w ciągu ostatniej dekady gruntowne zmiany.

Rozwój technologii znacząco wpłynął na sposób, w jaki odbywa się sprzedaż, mimo że większość czynności, jakie wykonuje sprzedający, w żaden sposób nie wywodzi się z tej wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to istniało już wcześniej i nadal istnieje, wystarczy się rozejrzeć.

W sprzedaży liczy się zainteresowanie

Prawdopodobnie słyszałeś to wcześniej wiele razy, ale to przecież nie znaczy, że to truizm i banał. W sprzedaży zainteresowanie produktem musi być jak religia. Zanim choćby pomyślisz o sprzedaniu swojego oprogramowania, wina, agencji, karty ze sportowcem, książki czy czegokolwiek innego, musisz najpierw dobrze zrozumieć swojego potencjalnego klienta.

Gdzie spędza czas? Na LinkedInie? Google AdWords? Twitterze? A może ogranicza się do skrzynki e-mailowej?

Czy uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych? Ogląda filmiki na YouTubie? Chodzi na mecze? Przesiaduje w swoim biurze w centrum miasta? Dowiedz się jak najwięcej o tym, gdzie przebywa i, co nawet ważniejsze, co chętnie ogląda, czego słucha. Niesamowite właściwości internetu pozwalają obecnie dużo lepiej „poznać” klienta i sprawniej reagować na jego potrzeby. Nie ma znaczenia, czy jest kierownikiem działu marketingu dla BMW, czy mechanikiem w niewielkim mieście. W 99 przypadkach na 100 będziesz w stanie określić, co robi, poprzez samo wykorzystanie internetu. Z najnowszych danych wynika, że przeciętna osoba spędza obecnie aż do dziesięciu godzin przed ekranem, z czego mniej więcej połowę nad urządzeniem przenośnym. Zdecydowanie można powiedzieć, że internetem jesteśmy zainteresowani bardzo żywo 😉

jak sprzedawać w 2018 roku

Jak budować relacje z klientem? Wskazówka: automatyzacja nie jest jedynym rozwiązaniem

Prawdą jest, że wielu przedsiębiorców nie odniesie takiego sukcesu w sprzedaży, jaki mogliby odnieść, gdyby bardziej się wysilili. To właśnie ci, którzy tak uwielbili automatyzację. Kochają się w tych wszystkich narzędziach i botach, systemach automatycznej odpowiedzi, aplikacjach, usługach, start-upach i CRM-ach, bo liczą, że te rozwiązania będą remedium na wszelkie problemy. A jednak w sprzedaży chodzi przecież o ludzi. Trzeba zbudować z nimi jakąś relację. Trzeba umieć postawić się na ich miejscu. Tego nie zrobi za Ciebie żadna aplikacja.

Prawdziwe, dobre relacje potrzebują czasu. Nie ugrasz niczego bez poświęcenia wielu godzin na interakcje i zaangażowanie. Na szczęście można to robić także przez internet – chociażby media społecznościowe. Można tworzyć i udostępniać content, wyszukiwać pracowników po stanowisku lub imieniu, dobierać potencjalnych klientów według lokalizacji lub ich zainteresowania produktami podobnymi do Twoich. Wszystkie informacje już tam są, wystarczy ich poszukać. Też podchodzę z entuzjazmem do rozwoju sztucznej inteligencji, strategii CRM i autoresponderów, ale one mogą co najwyżej pomóc Ci dotrzeć do trzeciej bazy. Punkt zdobędziesz tylko dzięki ludzkiej inteligencji emocjonalnej, taktowi i nieocenionemu wkładowi własnemu.

To samo dotyczy sprzedaży B2B

Wydaje mi się, że cały problem wywodzi się stąd, że osoby mające styczność z moim contentem nie zgadzają się do końca z tym, co mówię o mapach sprzedaży B2B. Zarządzam przedsiębiorstwem przynoszącym zyski wysokości 150 milionów dolarów, a więc sprzedaż B2B zajmuje 90% mojego czasu. To mój chleb powszedni i silnik napędzający 800-osobową agencję marketingową VaynerX.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że taktyki B2C można stosować także przy B2B. W zasadzie uważam, że sprzedaż B2B jest dużo łatwiejsza niż B2C. Dzięki portalom takim jak LinkedIn można filtrować potencjalnych klientów według branży, w której pracują, stanowiska, lokalizacji, a nawet konkretnej spółki i znaleźć dokładnie takie osoby, na jakich nam zależy.

Jeśli pracujesz dla agencji w Nowym Jorku, możesz wejść na LinkedIn, wpisać „Nowy Jork” i przeglądać profile osób ze słowami „marketer” lub „marketing” w opisie.

Wysyłasz jedną darmową wiadomość przez InMail i czekasz (pamiętając, że ludzie spamują e-mailami na LinkedInie bez przerwy, więc aby Twoja wiadomość została choćby otworzona, musisz zaproponować coś wartościowego zamiast od razu liczyć na zysk). Możesz, na przykład, zacząć wiadomość od całkiem darmowej ciekawostki, która mogłaby pomóc odbiorcy wiadomości (w stylu „Czy myślałeś może o takim rozwiązaniu…?” zamiast „A może chciałbyś kupić…?” ).

Najlepsze w sprzedaży B2B jest to, że zysk jest prawie zawsze nieproporcjonalny do włożonej pracy. Możesz przeprowadzać transakcje na poziomie nawet milionów dolarów poprzez przekonanie zaledwie jednej decyzyjnej osoby w danej firmie. Nie potrzebujesz namawiać do zakupu 20 000 osób, jak w przypadku sprzedaży książek czy koszulek. Wystarczy jeden kierownik działu marketingu i oto już Twoja agencja ustawia się w boksie startowym.

Sprzedaż stoi relacjami z klientem i zbieraniem informacji

Jak we wszystkim innym w życiu, w sprzedaży chodzi o wkład własny. O wysiłek, wytrwałość, budowanie relacji z klientem i zbieranie informacji. Obecnie w sprzedaży B2B można z powodzeniem stosować te same taktyki, co przy tworzeniu marki lub profilu osobowego. Kiedy już znajdziesz potencjalnego klienta na LinkedInie, poświęć chwilę, by sprawdzić, czy ma konto na Instagramie lub Twitterze. Zbierz jak najwięcej informacji, by dowiedzieć się, co jest dla niego ważne i interesujące.

Sekretem popularności mediów społecznościowych jest fakt, że każdy może w nich udostępniać content dotyczący rzeczy, które kocha, którymi się interesuje i które z różnych powodów są dla niego ważne – za darmo. Znajdź profil swojego klienta na Twitterze i przejrzyj, co tam udostępnia. Czy publikuje treści związane ze sportem, jedzeniem, kinem lub muzyką? Może retweetuje content publikowany przez swoich przyjaciół albo innego z Twoich klientów? Może wrzuca do sieci zdjęcia z podróży poślubnej albo filmiki ze swoim psem? Dowiedz się, czym się interesuje, a wtedy będziesz mógł zacząć interakcję z większym zaangażowaniem.

Od czasu do czasu polub coś, co opublikuje, odpowiadaj podobnymi treściami, retweetuj i zyskuj na tym.

Jest fanem tej samej drużyny piłkarskiej co Ty? Skomentuj jego post o świetnym golu w ostatnim meczu. Takie zagrania zwiększają rozpoznawalność Twojej marki i mogą stać się solidnym fundamentem dla trwałej relacji. Dawaj coś od siebie bez żądania czegoś w zamian.

Odpowiadaj na tweety, w których zadaje jakieś pytanie. Zareaguj serduszkiem na zdjęcie, jeśli akurat masz czas. Wszystkie te drobne gesty naprawdę mają wielkie znaczenie.

Któregoś dnia odwiedzi wreszcie Twój profil i zobaczy, że jesteś przedstawicielem handlowym albo doradcą do spraw marketingu. Jeśli będzie potrzebował usług z tego zakresu, odezwie się do Ciebie.

Działaj bez pośpiechu, dawaj dużo od siebie, buduj relację. Nie jestem w stanie zliczyć, ile już razy przeprowadziłem pomyślnie wielkie transakcje właśnie dzięki Twitterowi.

Obserwowałem dyrektorów, angażowałem się w ich content, udostępniałem, retweetowałem, odpowiadałem, komentowałem i reagowałem. Budowałem relacje w ciągu trzech, pięciu, a nawet dziewięciu miesięcy, co dawało mi wreszcie okazję do rozmowy na temat ich przedsiębiorstw i prowadziło w efekcie do zysków. Przy okazji mogłem pomóc im znaleźć wartościowych pracowników lub wytłumaczyć od kuchni działanie nowych portali. Robiłem to, bo sprzedaż jest niekończącą się grą. Powodem, dzięki któremu tak dobrze radzę sobie ze sprzedażą, nie była nigdy sama w sobie chęć zysku. Robię to, co robię, żeby dostarczać, nie zyskiwać.

Tę samą tezę zawarłem w mojej drugiej książce, “The thank you economy”. Dzięki dostarczaniu potencjalnemu przyszłemu klientowi mnóstwa wartościowych informacji możesz poniekąd wmanewrować go w zakup Twoich towarów, zwłaszcza jeśli informacje te były całkowicie darmowe i nie oczekiwałeś niczego w zamian. Jeśli liczy się dla Ciebie szybkie spieniężenie wkładu własnego, przegrasz na tym. Wygrasz, jeśli będziesz zasypywać klienta wartościowymi informacjami i pozwolisz mu dojrzeć do zakupu.

Nie sprzedasz produktu, którego nikt nie chce kupić

Jednym z najbardziej fascynujących aspektów sprzedaży, którego wielu producentów zdaje się nie rozumieć, jest znana prawda, że nie da się sprzedać czegoś, czego nikt nie chce kupić. Badając ten ekosystem podczas próby zrozumienia, dlaczego tylu przedsiębiorców nie odnosi sukcesów, odkryłem, że to z powodu ogromnej mentalnej bariery, jaką wybudowali wokół siebie, i tej jedynej marki, z którą chcą nawiązać współpracę, lub konkretnej osoby, której chcą coś sprzedać.

Świat tak nie działa. Nie można być tak wybrednym. Może istnieć miliard powodów, dla których ta osoba nie zechce kupić Twojego produktu, nawet jeśli będzie dziesięć razy lepszy niż produkt konkurencji. Może jej szwagier również zajmuje się produkcją tego samego albo od dawna bazuje na trwałej relacji z firmą z drugiego końca kraju. A może ma już stałe aranżacje dotyczące zakupu podobnego produktu i z jakiegoś powodu nie może od nich odejść. Jeśli chodzi o sprzedaż, musisz myśleć praktycznie. Musisz wykorzystywać okazje, kiedy się nadarzają, zamiast wiecznie szukać czegoś innego.

Z powodu dynamiki rynku i skomplikowanej polityki wielu spółek mnie również nigdy nie uda się podjąć współpracy z każdą marką, z którą chciałbym współpracować. Zawsze łatwiej jest wyobrazić sobie sukces niż naprawdę go odnieść.

Nie ma żadnego sensu w ciągłych próbach sprzedaży produktu komuś, kto nie jest nim zainteresowany. To niekoniecznie zła wiadomość, to po prostu prawda. Jeśli chcesz odnieść jakiś sukces, musisz się z tym pogodzić.

Nie narzekaj, przystosuj się

Faktem jest, że to nie Ty decydujesz, gdzie Twoi klienci spędzają czas, na co wydają pieniądze ani co ich interesuje.

Nie decydujesz, co ci wszyscy trzynasto-, piętnasto- i dwudziestopięciolatkowie robią z włosami, w co się ubierają, jakie telefony kupują, z kim się zadają, na co wydają pieniądze i gdzie przesiadują w wolnym czasie. Ty musisz tylko obserwować i reagować.

Jeśli chcesz odnieść sukces w sprzedaży, musisz odrzucić myśl o wpływaniu na decyzje konsumentów. Twoje zadania to: obserwacja, analiza i dostosowywanie się do potrzeb klienta, również w kwestii tego, gdzie spędza czas. A nikt nie zaprzeczy, że sporą jego część poświęca mediom społecznościowym.

Skoro przeciętny czternastolatek spędza osiem godzin dziennie na Instagramie, trudno. Niech spędza. Rynku nie pokonasz. Musisz to po prostu zaakceptować.

Jeśli masz choć trochę oleju w głowie i rozumiesz już, że nie jesteś w stanie kontrolować rynku, możesz zacząć kombinować i szukać korzyści płynących z tego faktu. Nic nie poradzimy na to, że ludzie uwielbiają robić sobie zdjęcia. Można za to wykorzystać to uwielbienie jako podstawę biznesu i wyciągnąć z niego zysk. Tak właśnie powstał Snapchat. Taka jest prawda i nic jej nie zmieni.

Jeśli chcesz coś ugrać, musisz myśleć i działać praktycznie. Musisz działać tam, gdzie potencjalny klient spędza czas i nawiązać kontakt przy użyciu odpowiednich narzędzi. Skoro nie jest tajemnicą, że ponad 2 miliardy ludzi przegląda Facebooka, może czas rozważyć reklamę na tym portalu? Jeśli pracujesz dla firmy odzieżowej, której największą zaletą jest oryginalna estetyka, może czas założyć profil na Instagramie? Jeśli zajmujesz się sprzedażą B2B, wypróbuj LinkedIn. Jeśli Twoi potencjalni odbiorcy to osoby powyżej trzydziestego roku życia, warto pewnie napisać parę e-maili. Musisz koniecznie dowiedzieć się, gdzie Twoi odbiorcy spędzają czas, i włożyć wiele serca i wysiłku, by tę wiedzę dobrze wykorzystać.

A kiedy przyjdą nowe czasy, do nich też się dostosuj. Musisz odrzucić sentymenty. Dziś Facebook, jutro Snapchat, to wszystko bez znaczenia. Obojętnie, czy był to kiedyś Vine, Tumblr czy Nasza Klasa, i czy teraz jest to Instagram, HQ lub Musical.ly.

Oto właśnie moja rada. Tak się to robi!

Tłum. artykułu oryginalnie opublikowanego na garyvaynerchuk.com/how-to-sell

 

Gary Vaynerchuk w Polsce

Powyższy tekst zawiera prywatne poglądy Autora. Niekoniecznie muszą odzwierciedlać one poglądy Redakcji.

Avatar

Gary Vaynerchuk

Milioner, przedsiębiorca, jeden z najbardziej wpływowych ludzi biznesu na świecie. Założyciel Vaynermedia oraz twórca popularnych kanałów na YouTube - WineLibraryTV czy #AskGaryVee. Autor bestsellerowych książek. Gary potrafi z pomocą social mediów tworzyć ogromne zaangażowanie społeczności internautów. Vaynerchuk inwestuje w innowacje a także doradza przedsiębiorstwom takim jak Uber, Snapchat, Facebook czy Twitter.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Avatar
   Tony Rock

   Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której naprawdę potrzebujesz?
   Czy myślisz dzisiaj o tym, jak uzyskać pożyczkę prawną?
   Myślisz o założeniu własnego biznesu?
   Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz zapłacić czesne?
   Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków?
   To jest Twoja szansa, aby osiągnąć Twoje życzenia. Pomożemy Ci we wszelkiego rodzaju pożyczkach.
   Kredyty kredytowe, pożyczki na działalność gospodarczą i pożyczki studenckie?
   Udzielamy pożyczki prywatnej w jakiejkolwiek formie
   Pożyczka o oprocentowaniu 2% po więcej informacji
   Skontaktuj się z nami przez e-mail {fhacyberservics@gmail.com}

   INFORMACJE DOTYCZĄCE ZBIORÓW:

   Kwota kredytu:
   Nazwa pożyczkobiorców:
   Dane kontaktowe kredytobiorcy:
   Ty i państwo:
   Miasto:
   Narodowość:
   Finansowanie pożyczki:
   Czas trwania pożyczki:
   Status cywilny:
   Łata:
   Seks:
   Miesięczny przychód:
   E-mail: fhacyberservics@gmail.com
   Numer telefonu: +1903) 568-0039
   Pan Tony Rock
   Konsultant generalny

  • Avatar

   ZAMIAST Z UZYSKANIA POŻYCZKI ,, ZOSTAŁEM COŚ LEPSZY
   Zdobądź 5 500 USD dziennie, przez 3 lata!
   skontaktuj się z panią Beccą na stronie atmmachine442@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak to działa

  • Avatar
   Vanessa Davis

   ZAMIAST Z UZYSKANIA POŻYCZKI ,, ZOSTAŁEM COŚ LEPSZY
   Zdobądź 5 500 USD dziennie, przez 3 lata!
   skontaktuj się z panią Beccą na stronie atmmachine442@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak to działa

  • Avatar
   zabielski

   Dzień dobry,
   Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb na swoje pytanie. Dajemy pożyczki osobiste w przedziale od 2 000 do 100 000 000 z nominalną stopą procentową 3% niezależnie od kwoty. Prosimy o podanie we wniosku o pożyczkę dokładnej kwoty, którą chcecie pożyczyć i wybranego okresu spłaty. E-mail: zabielski.wojciech11@gmail.com

   nazwa wnioskodawcy ———————–
   kraj—————————
   stan——————–
   adres————————–
   numer telefonu———————–
   potrzebna kwota pożyczki ————————-
   wiek——————–
   Trwanie———————-
   stan cywilny—————————-

  • Avatar
   zabielski

   Dzień dobry,
   Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb na swoje pytanie. Dajemy pożyczki osobiste w przedziale od 2 000 do 100 000 000 z nominalną stopą procentową 3% niezależnie od kwoty. Prosimy o podanie we wniosku o pożyczkę dokładnej kwoty, którą chcecie pożyczyć i wybranego okresu spłat

   nazwa wnioskodawcy ———————–
   kraj—————————
   stan——————–
   adres————————–
   numer telefonu———————–
   potrzebna kwota pożyczki ————————-
   wiek——————–
   Trwanie———————-
   stan cywilny—————————-

  • Avatar
   nane pula

   Nazywam się nane pula z polski. Chcę podziękować panu Ferd Peterowi, który pomógł mi uzyskać pożyczkę. Przez ostatnie trzy miesiące szukałem pożyczki na spłatę moich długów, wszyscy, których spotkałem, oszukali i wzięli moje pieniądze, dopóki w końcu nie spotkałem pana Johna. Był w stanie udzielić mi pożyczki w wysokości 900 000 zł. On również może ci pomóc. Pomógł także moim innym kolegom. Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, skontaktuj się z jego firmą poprzez e-mail: fred41413@gmail.com Wierzę, że może ci pomóc. Skontaktuj się z nim, aby uzyskać pomoc, tak jak mi pomógł. Nie wie, że robię to, szerząc jego życzliwość w stosunku do mnie, ale uważam, że powinienem podzielić się tym z wami wszystkimi, aby uwolnić się od oszustów, proszę uważać na podróbki i skontaktować się z odpowiednią firmą pożyczkową. poniżej znajdują się słowa zachęty dla tych, którzy szukają legalnego i uczciwego pożyczkodawcy prywatnego kredytu.

  • Avatar
   Mrs Christy Walton

   Dzień dobry,

   Poszukuje pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki bez zabezpieczenia, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do: christywalton355@gmail.com

  • Avatar
   John micheal

   Oferujemy elastyczne pożyczki i finansowanie różnych projektów. Pożyczka ta pozwala klientowi na zwrot tylko 3% przez 3 lata lub dłużej. Możemy zatwierdzić pożyczkę / gotówkę w wysokości do 50 mln zł lub więcej w zależności od kwoty, jaką chcesz dla swojej firmy. Obecnie finansujemy: * Ekspansję biznesową * Projekt nieruchomości komercyjnych * Pożyczki i pożyczki osobiste dla MŚP są otwarte na dobre relacje biznesowe z jm2552338@gmail.com

  • Avatar

   Žádat o pujcku od $ 50,000 k $ 30,000,000 s obdobím od 1 k 30 rokum. Nabízíme všechny druhy úveru fyzickým i právnickým osobám a projektovým veritelum. Nabízíme osobní pujcku, auto úver, obchodní plán expanze pro každého, kdo má zájem a vážné obavy. Kontaktujte nás emailem:hp09074219324@gmail.com

  • Avatar
   petter

   Poszukuje pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki bez zabezpieczenia, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do: favorujoy@gmail.com

  • Avatar
   peter

   Chcesz dzisiaj pożyczyć. Weź pożyczkę od prywatnego inwestora w wysokości 30.000 zł do 3.500.000 zł. Narysuj pieniądze już dziś. Szybka, solidna, osiadła w biurze w ciągu 60 minut. Zajmujesz się pożyczkami, wekslami, konsolidacją, egzekucją, umarzaniem długów. Proste warunki, jasne umowy – Zadzwoń natychmiast po – od 7 do 18:30 nanepula3@gmail.com

  • Avatar
   michal hale

   Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb na swoje pytanie. Dajemy pożyczki osobiste w przedziale od 2 000 do 100 000 000 z nominalną stopą procentową 3% niezależnie od kwoty. Prosimy o podanie we wniosku o pożyczkę dokładnej kwoty, którą chcecie pożyczyć i wybranego okresu spłaty. E-mail:. hp09074219324@gmail.com

  • Avatar
   Express kredit

   Nebankovní půjčka na 48 hodin. Potřebujete financování Pro svůj dům, Pro vaše podnikání, Chcete-li koupit auto, Koupit motocykl, Chcete-li vytvořit svůj vlastní podnik, Pro vaše osobní potřeby nepochybujte. Nabízím osobní půjčky od 50 000 Kč do 50 000 000 Kč s roční úrokovou sazbou 2%. Nezáleží na množství. V žádosti o úvěr uveďte přesnou částku, kterou chcete splatit, a datum splacení. kontakt prostřednictvím e-mailu: expresskredit.cz@gmail.com

  • Avatar
   Lenka Bolkova

   Potrzebujesz finansowania?
   Szukasz finansów?
   Szukasz pieniędzy, aby powiększyć swój biznes?
   Pomagamy osobom i firmom uzyskać pożyczkę dla biznesu
   rozwijanie i zakładanie nowej firmy od dowolnej kwoty. Uzyskaj pożyczkę o oprocentowaniu 3% w przystępnej cenie. Czy potrzebujesz tej gotówki / pożyczki na prowadzenie działalności gospodarczej i rozliczenia rachunków? Następnie wyślij nam teraz wiadomość e-mail, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami teraz przez e-mail: leni.bolkova01@gmail.com

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *