Konkurs Wiadomosci24.pl na Blogera Roku. Pole do badań marketingowych.

Blog SprawnyMarketing.pl bierze udział w konkursie serwisu Wiadomosci24.pl na Blog Roku 2006 w kategorii Media i Marketing. Pomożecie sprawdzić, jak udział w konkursie wpływa na oglądalność bloga i pozyskiwanie linków? Zagłosujcie teraz (wystarczy kliknąć, podać email, odebrać email i drugi raz kliknąć). Przy okazji przeprowadzimy badanie marketingowe.

Udział w tego typie konkursie interesuje nas głównie ze względu na możliwość przeprowadzenia badań marketingowych. W Polsce potencjał marketingowy blogów jest ciągle słabo wykorzystywany. Blog jako instrument reklamy czy public relations to ciągle niekonwencjonalne działania marketingowe. Ale to temat na całkiem nowy artykuł.

Co chcemy sprawdzić, biorąc udział w konkursie?

Na Sprawnym Marketingu

 • czy wejścia ze strony konkursowej mają znaczący udział w ogólnej ilości wejść z innych stron linkujących do bloga;
 • jakiego typu to są wejścia: czas przebywania na stronie, ilość obejrzanych podstron, współczynnik konwersji, użytkownicy powracający a nowi;
 • ww. ale w odniesieniu do sytuacji, gdy blog zajmie wysoką pozycję;
 • czy udział w konkursie wpłynie na wzrost ilości linków prowadzących do Sprawnego Marketingu. Przeanalizujemy również wejść wygenerowane bezpośrednio poprzez te linki.

Na Wiadomosci24.pl
Jedyne co możemy zrobić, bez dostępu do logów serwisu Wiadomosci24.pl, to sprawdzić, czy utworzenie tego typu konkursu w warunkach polskich wpływa znacząco na wzrost ilości linków prowadzących do serwisu.

Pozycjonerskie zboczenie

Ponieważ wyrośliśmy ze środowiska osób zajmujących się marketingiem internetowym w wyszukiwarkach, zwariowani jesteśmy na punkcie linków. Na rynku anglojęzycznym, gdzie konkurencja jest zdecydowanie większa, jedną z najbardziej popularnych technik pozyskiwania linków bez uciekania się do spamu czy obszarów szarych (czyli całkowite White SEO) są różne odmiany link-baiting (przynęty na linki). Tworzone są strony, posty, konkursy, zestawienia, których głównym celem jest pozyskiwanie linków i naturalne umacnianie pozycji w wynikach wyszukiwarek. O tym też będziemy chcieli napisać wkrótce więcej.

Chcesz pomóc w badaniu, jesteś naszym czytelnikiem i lubisz tu zaglądać — zagłosuj teraz.

Zobacz więcej:
– Konkurs Wiadomosci24.pl
– Kategoria Media i Marketing do której zgłoszony został SprawnyMarketing.pl

Dane z dnia 18 stycznia 2007:
SprawnyMarketing.pl
linki do całego serwisu: 1570 – Źródło

Wiadomosci24.pl
linki do całego serwisu: 25 800 – Źródło

linki do podstron z konkursem:
www.wiadomosci24.pl/zgloszone_blogi/ – 3 – Źródło

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 30 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 22-25 października 2019 roku.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Robert Drózd

   “czy wejścia ze strony konkursowej mają znaczący udział w ogólnej ilości wejść z innych stron linkujących do bloga”

   mam dostęp do statystyk trzech blogów zgłoszonych do konkursu, udział wejść z W24 do statystyk jest praktycznie żaden.

   z punktu widzenia równości szans na głosy *fatalnie* rozwiązano przeglądanie listy blogów. Zagłosowac można jak rozumiem tylko na jednego bloga, preferowane więc będą te najwcześniej zgłoszone – na pierwszej stronie każdej kategorii.

  • Zgadzam się z Robertem. W swojej kategorii jest chyba na drugim miejscu i wejść z Wiadomosci24 nie mam prawie wcale.

   Zgadzam się również z tym, że niesprawiedliwe jest takie zestawienie blogów. Domyślam się jednak, że autorzy konkursu są leniwi i nie chciało im się pogrupować blogów chociażby alfabetycznie i zestawić na jednej stronie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *