Wyszukiwanie lokalne, czyli po co Google’owi modelowanie 3D

Google kupiło kolejną małą firmę. Nic nowego, można się już pogubić w ich inwentarzu. Po co im jednak firm SketchUp, oferująca oprogramowanie do modelowania trójwymiarowych obiektów? Odpowiedź zawarta w 4 zrzutach ekranowych :-).

SketchUp umożliwia m.in takie rzeczy:

Google ma już narzędzie Google Earth. Ciągle jeszcze jednak bardzo mało miejsc posiada mapy 3D (tak jak na rysunku poniżej). Trzeba więc dać milionom użytkownikom, za darmo (model prowadzenia biznesu przez Google), łatwe w obsłudze narzędzie, żeby dane zostały uzupełnione.

Dane z map satelitarnych + mapy 3D + samochód i mamy… projekt beta beta (a jakże mogłoby być inaczej :-)) przygotowany wspólnie z VW.

A to wszystko żeby… było więcej miejsca na reklamę, nie tylko na ekranie komputera.

(tu akurat przykład z serwisu Local Live Microsoftu) ).

Pytanie tylko, o co jeszcze może chodzić? Chyba już o nic. Najwyraźniej rynek reklamy lokalnej musi mieć ogromny potencjał. Wyobraź sobie takie narzędzie z samochodu VW w Twojej komórce…

Więcej przeczytasz także tutaj: Rynek reklamy internetowej: nadchodząca dominacja Google? w Gazet-It lub podyskutuj na naszym forum.

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 30 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 22-25 października 2019 roku.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *