Wczoraj firma OpenAI poinformowała o wprowadzeniu nowego, innowacyjnego narzędzia w ekosystemie ChatGPT. Jest to ChatGPT 4o with Canvas, które powinno spodobać się zwłaszcza copywriterom, content marketerom i innym osobom, które tworzą dłuższe teksty, a także… programistom. 🙂
ChatGPT Canvas vs. „tradycyjna” wersja ChatGPT – czym się różnią?
Canvas to przestrzeń robocza, która pozwala na bardziej interaktywną formę współpracy z ChatGPT. Co to oznacza w praktyce? Że zamiast otrzymywać odpowiedzi na pytania w formie rozmów, które już wszyscy znamy, otworzy się nowe okno, którego wygląd przypomina dokumenty Google, Worda czy inne edytory tekstu.
Dzięki takiemu interfejsowi użytkownicy mogą na bieżąco edytować treści wygenerowane przez ChatGPT oraz wprowadzać poprawki bez konieczności zmiany zapytania (promptu).
Dzięki temu praca nad dłuższymi tekstami jest zdecydowanie łatwiejsza i nie wymaga przekopiowania wygenerowanego tekstu do innego edytora.
ChatGPT 4o with Canvas ułatwia tworzenie i pracę nad bardziej złożonymi zadaniami, w których konieczne są iteracyjne poprawki, takie jak artykuły blogowe, raporty czy zaawansowane projekty programistyczne, tym samym stając się narzędziem przydatnym dla osób, które potrzebują pełnej kontroli nad swoim projektem!
Najważniejsze funkcje ChatGPT 4o with Canvas
Jedną z kluczowych funkcji Canvas jest możliwość bezpośredniego edytowania treści – użytkownik ma pełną kontrolę nad tekstem lub kodem, a wszystkie zmiany są śledzone w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można poprawiać tekst bez potrzeby powtarzania zapytań.
Poza tym ChatGPT 4o with Canvas oferuje szereg funkcji, które ułatwiają tworzenie i edytowanie tekstów, takich jak: możliwość ich skracania lub wydłużania, dostosowywania do odbiorcy, redagowania stylistycznego treści czy… dodawania emoji! ❤️🔥 Tym samym Canvas może stanowić ciekawą alternatywę dla innych narzędzi AI do generowania tekstów, takich jak Jasper AI, Writesonic, Copy.ai czy Rytr.
Canvas to również świetne narzędzie dla programistów, ponieważ pozwala m.in. na automatyczne wykrywanie i naprawianie błędów w kodzie, dodawanie komentarzy czy tłumaczenie kodu na różne języki programowania (takie jak np. Python, JavaScript, C++), ułatwiając codzienną pracę.
Dostęp do ChatGPT Canvas
ChatGPT 4o with Canvas jest już dostępny w wersji beta dla użytkowników ChatGPT Plus i Team, więc jeśli takie posiadasz, to czym prędzej zaloguj się i sprawdź, czy masz już tę opcję u siebie!
A jeszcze więcej o nowościach ze świata sztucznej inteligencji dowiesz się już 24 października podczas konferencji I Love Marketing & Technology w trakcie dnia I ❤️ AI!
Przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się konferencja I ♥ Marketing & Technology, która odbędzie się już 22–24 października 2024 roku oraz organizowane przez nas 33 szkolenia z zakresu marketingu.
Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco, zamów prenumeratę magazynu sprawny.marketing!