Yahoo Site Explorer na razie zostaje

Kiedy rok temu Yahoo zdecydował się zrezygnować z własnej wyszukiwarki i zacząć korzystać z Binga, jedno z głośniejszych pytań, jakie słychać było ze strony branży SEO brzmiało “co z Yahoo Site Explorerem”, zawierającym cenione narzędzie do badania linków przychodzących. Uruchomiona wówczas tą decyzją maszyna ruszyła: niedawno pisaliśmy, że Bing obsługuje już (testowo) część zapytań kierowanych do Yahoo, a tranzycja na Binga miała zakończyć się w sierpniu lub wrześniu 2010. Wciąż jednak nie było wiadomo, co z YSE. Teraz wiemy już, że tranzycja właśnie następuje, a YSE pozostanie dostępny przynajmniej do 2012 roku.

W jakiej formie narzędzie to będzie teraz funkcjonowało, pod jakim adresem i pod jaką nazwą? Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale wiele wskazuje na to, że YSE stanie się częścią Bing Webmaster Central. Webmasterzy dość powszechnie narzekali na narzędzie do badania linków przychodzących wbudowane w nową wersję BWC. Być może w Redmond uznano, że nie warto pracować nad własnym narzędziem i “zostawiono miejsce” dla uznanego produktu Yahoo.

Ponieważ dokonująca się właśnie tranzycja na Binga dotyczy na razie tylko Ameryki Północnej (my w Polsce prawdopodobnie jeszcze dosyć długo będziemy otrzymywać na yahoo.com wyniki dostarczane przez silnik Yahoo), a w skali całego świata zakończy się dopiero na początku 2012 roku, Yahoo Site Explorer pozostanie do tego czasu samodzielną usługą. Jednocześnie jednak Yahoo! będzie “dzielić się z Microsoftem informacjami udostępnianymi w Yahoo Site Explorerze”. Przy okazji, firma zachęca, by zapoznawać się powoli z Bing Webmaster Central, ale ze względu na rynki poza Ameryką Północną zaleca pamiętać o własnych narzędziach dla webmasterów.

Więcej informacji na temat znajdziesz na blogu Yahoo.

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • HardyHard

   Kurde, żeby tylko nie spaprali tego toola, Jest na prawdę bardzo przydatny.

  • Z czego pozycjonerzy beda korzystac, gdy yahoo zablokuje site explorer?

  • Łukasz Kurowski

   nic dodać nic ująć, nie ma to jak używać wyrazów których nie znamy ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *