Google Analytics Live (real-tim) statystyki w czasie rzeczywistym

Google poinformował właśnie, że w Google Analytics dostępne będą statystyki aktualizowane w czasie rzeczywistym. Dane real-time widoczne będą w nowopowstałej zakładce, znajdującej się w sekcji “Dashboard”, wyłącznie w nowym interfejsie Analytics. Nowa zakładka powinna być dostępna u wszystkich użytkowników w ciągu 1-2 tygodni.

Niecierpliwi dostali szansę przyspieszenia tego terminu poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza.

google-analytics-real-time

W zakładce real time zobaczymy aktualną liczbę użytkowników na witrynie, a także osobne statystyki oglądalności dla każdej z ostatnich kilkudziesięciu minut (w formie wykresu słupkowego). Widać także źródła ruchu, oglądane podstrony, geolokalizację użytkowników i słowa kluczowe, które “przyniosły” użytkowników na stronę (zarówno z wyszukiwania organicznego, jak i płatnego).

Nowa zakładka umożliwi – przykładowo:

 • natychmiastowe reakcje na zachowania użytkowników, np. mocniejsze eksponowanie treści, które okazały się atrakcyjne,
 • śledzenie skuteczności spotów radiowych/telewizyjnych bezpośrednio w trakcie i chwilę po ich emisji,
 • śledzenie wpływu promocji w mediach społecznościowych.

Jednocześnie Google zaoferował płatne narzędzie Google Analytics Premium, które różnić się będzie od darmowego m.in. lepszym supportem, lepszymi up-time’ami i innymi cechami.

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Bartłomiej Jakubowski

   Już nie mogę się doczekać. Duży plus dla Google.

  • Artur Strzelecki

   Już nie trzeba czekać, zgłosiłem prośbę i dostęp do real time już jest uruchomiony na moim koncie.

  • Czekałem na tę informację, pora zgłosić chęć dostępu.

  • Przemek Sztal

   Teraz czekam na wyszukiwarkę Google Premium bez linków sponsorowanych i Google Webmaster Tools Premium z przyciskiem “Boost Ranking” :D

  • @Przemek – dobre, do kompletu dołożyłbym jeszcze google w wersji beta XRgoogle gdzie byłyby wyniki bez filtrów,etc

  • Paweł Zinkiewicz

   To wcale nie jest fajne, ostatnie 2 godziny spędziłem wpatrując się w dashboard real time.. jak teraz żyć? :)

  • Krzysztof Trynkiewicz z SukcesStrony.pl

   Fajnie :) Bedzie mozna sledzic reakcje po publikacji nowych tresci na stronie. Troche nie kapuje uwagi o “lepszym uptimie” w wersji platnej Analytics – przeciez oni i tak maja uptime 100%…

  • Market Samurai

   To było więcej niż pewne, Google musi być cały czas 3 kroki przed konkurencją. Która inna instytucja (tak, G to już instytucja :) ) może sobie pozwolić na takie zużycie i ruch na serwerach?

  • Kusi to obserwowanie statystyk live. Zamiast zająć się czymś bardziej produktywnym to człowiek patrzy na słupki.

  • W końcu.. – można by rzec, praktycznie od początku byłem wielkim “fanem” tego co wniósł Stat24 i do tej porty w zasadzie uważam ich statystyki za najlepsze, ale za które niestety trzeba płacić.. W GA najbardziej brakowało mi właśnie statystyk w czasie rzeczywistym, czy będzie dostępne coś podobnego jak w stat24 np. 50 ostatnich odwiedzin – dane o odwiedzającym, z jakiej strony itp?

  • Ciekawe jak czy będzie opłacało się stosować pakiet premium. Chyba, ze Google obniży jakość podstawową narzędzia i będą widoczne znaczne różnice pomiędzy nimi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *