Usługi Google zarządzalne z Pleska

Żeby upowszechnić swoje usługi, Google stara się uczynić je możliwie łatwodostępnymi. W zeszłym roku, w ramach porozumienia z kilkunastoma dużymi zachodnimi firmami hostingowymi, zarządzanie usługami takimi jak Narzędzia dla Webmasterów, Custom Search Engine, Site Search, Web Elements i AdSense, stało się możliwie z poziomu paneli administracyjnych do zarządzania hostingiem. Od dzisiaj identyczna funkcja dostępna jest w jednym z popularniejszych paneli administracyjnych – w Plesku.

Plesk i wbudowane weń Google Services for Websites

Każdy dostawca hostingu korzystający z Pleska 9.5, może teraz włączyć swoim klientom dostęp do Google Services for Websites (pakietu, na który składają się wymienione wyżej usługi, tj. Narzędzia dla Webmasterów, Custom Search Engine, Site Search, Web Elements i AdSense).

Z integracją nie wiążą się żadne korzyści poza tą, że wieloma rzeczami można zarządzać z jednego miejsca.

Czym są poszczególne usługi, składające się na Google Services for Websites?

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *