Startuje Textmarket.pl, giełda artykułów. Rozdajemy darmowe doładowania!

Celem serwisu Textmarket.pl jest pośredniczenie w handlu treściami dla branży SEO. W zamyśle, pozycjonerzy znajdą tam unikalne treści gotowe do natychmiastowego pobrania i użycia, napisane “pod” konkretne słowa kluczowe. Natomiast autorzy tekstów zyskują rynek zbytu dla swoich tekstów i gwarancję zapłaty. Twórcą systemu jest Prolink SA, właściciel recenzowanej już u nas giełdy linków tekstowych Prolink.pl.


Prześledźmy jak wygląda procedura zakupu z punktu widzenia pozycjonera. Po rejestracji wyszukujesz teksty celujące w potrzebne ci słowa kluczowe. Jak deklaruje firma Prolink, serwis zawiera w tej chwili ok. 500 artykułów, a codziennie przybywają nowe. Tekstów możesz szukać po kategorii tematycznej, słowach kluczowych, długości tekstu. Niczego więc nie zamawiasz, nie czekasz, nie szukasz autora i nie weryfikujesz jakości jego pracy. Dostępne w serwisie teksty są wcześniej sprawdzane ręcznie przez moderatora Textmarketu, są też automatycznie sprawdzane pod kątem unikalności. Następnie płacisz 3,3 PLN brutto za każde 1000 znaków tekstu – na razie w formie kota w worku, bo treści jeszcze nie widzisz. Dopiero po uiszczeniu ceny, Textmarket zdejmuje worek, tj. udostępnia teksty do pobrania. Jeśli nie spełniają one twoich oczekiwań, możesz je “zareklamować”, a Textmarket zwraca pieniądze.

Jak wygląda procedura reklamacji? Przy każdym kupionym tekście znajdziesz przycisk “reklamacja”, po kliknięciu musisz podać jej przyczynę, może to być:
a) nie-unikalność, wtedy musisz podać link do kopii artykułu w innym miejscu,
b) słaba treść (uzasadniasz dlaczego treść jest słaba, np. wskazujesz bezsensowne zdania itd.).

Jeśli moderatorzy Textmarketu przyznają ci rację – w ciągu 24 godzin dostajesz pieniądze z powrotem. Teksty takie zostają usunięte, z kolei autor otrzymuje ostrzeżenie. Drugie ostrzeżenie równa się dla autora banowi.

Z punktu widzenia autorów, sprawa jest jeszcze prostsza. Napisane teksty ładujesz do systemu, gdzie od tego momentu czekają na kupca. Stawka wynosi 2,7 PLN brutto za każde 1000 znaków tekstu, jest wypłacana po sprzedaży. Konstrukcja systemu gwarantuje, że nikt nie zobaczy twoich tekstów przed uiszczeniem ceny. Masz też gwarancję otrzymania zapłaty, wszystkie rozliczenia dokonywane są przez system. Na pieniądze jednak chwilę poczekasz (zgodnie z regulaminem są one wypłacane nie później niż 7. dnia kolejnego miesiąca) – chodzi o zapewnienie kupującym czasu na zgłoszenie ewentualnej reklamacji. Firma Prolink deklaruje też, że w przyszłym tygodniu autorzy będą mieli do dyspozycji wskazówki dotyczące sugerowanej tematyki tekstów.

textmarket glowna strona

Zalety serwisu to typowe zalety każdej giełdy/platformy transakcyjnej. Strony transakcji (pozycjonerzy i autorzy) nie muszą tracić czasu na wzajemne szukanie się, ustalanie warunków transakcji i rozliczanie. Platforma poprawia też bezpieczeństwo transakcji: pozycjoner ma większą szansę dostać dobry jakościowo tekst, autor ma gwarancję terminowego otrzymania całości należności za swoją pracę.

Serwis jest na razie zamkniętą betą, dostęp wymaga zaproszenia (które rozdajemy poniżej, czytaj ramkę!).

Darmowe doładowania dla użytkowników Forum.MaxROY.com. Bonusy dla czytelników SprawnegoMarketingu!

Dla aktywnych użytkowników Forum.MaxROY.com, którzy podadzą na Forum swój e-mail, mamy zaproszenie do serwisu Textmarket.pl i darmowe doładowanie w wysokości 20 zł do wydania na artykuły.

Bonusy mamy także dla czytelników Sprawnego. 30 osób, które jako pierwsze zostawią swoje e-maile w komentarzach, otrzyma zaproszenie do serwisu, darmowy artykuł i dodatkową złotówkę za wgranie każdego zaakceptowanego przez moderatorów artykułu.

Avatar

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Avatar
   Michał

   Skorzystam z okazji, że jestem pierwszy. Proszę o zaproszenie ;-) [adres mailowy usunięty przed Redakcję]

  • Avatar
   darekm

   poproszę zaproszonko [adres mailowy usunięty przed Redakcję]

  • Avatar
   Maciej Janas

   Nie wpisujcie maili w treści komentarza, tylko w polu “e-mail”. Dzięki temu będą widoczne tylko dla nas i spam-bezpieczne.

  • Avatar
   Mateusz

   Ciekawy pomysł, ciekawe czy wypali. Poproszę zaproszenie ;)

  • Avatar
   Maciej Janas

   @Uff: nie tylko się zmieściłeś, ale nawet jesteś w pierwszej połówce limitu :-).

  • Avatar
   Maciej Janas

   Okej, czekamy jeszcze na maile 14 osób. Prolink niedługo powinien wysłać dostępy 16 osobom, które podały swoje maile powyżej.

  • Avatar
   Flanker

   Jeżeli jeszcze się załapałem, to również poproszę o zaproszenie. Fajne narzędzie trzeba przyznać :)

  • Avatar
   krzyffo

   zdążyłem? jeśli tak to bardzo chętnie poproszę ;)

  • Avatar
   Patryk Sokalski

   Ja też poproszę.

   Przydało by się zróżnicowanie tekstów w stosunku do jakości. Te stawki co są podane to pasują bardziej do słabej jakości precli. Zobaczymy jakiej jakości będą teksty i do czego będą się nadawać.

  • Avatar
   Maciej Janas

   Kolejna porcja 7 zaproszeń już w drodze. Zostało jeszcze ostatnich 7.

  • Avatar
   Mariusz

   Świetna inicjatywa. Jako copywriter nie będę musiał się martwić o wypłacalność klientów. Kasa od ręki na koncie… Powodzenia życzę i wgrywam teksty na sprzedaż

  • Avatar
   Przemek

   No ciekawe czy zdążyłem muszę policzyć :)

  • Avatar
   Łukasz

   Poproszę… Jestem na wakacjach więc nie jestem pierwszy, teraz przysiadłem i przeczytałem pomiędzy plażą a drinkiem. Może będzie to element łagodzący i też dostanę…;)

  • Avatar
   Spravca

   Jeśli się nie spóźniłem, poproszę! :)

  • Avatar
   Maciej Janas

   Textmarket udostępnił nam kolejnych 40 zaproszeń z bonusami, więc wszyscy, którzy podali powyżej swoje maile dostali lub niedługo dostaną wiadomość z odpowiednim kodem. Mamy jeszcze 26 zaproszeń do rozdania: kto jeszcze nie dostał, niech się wpisuje :-) (swoje adresy mailowe podawajcie w polu “e-mail”, a nie w treści komentarza).

  • Avatar

   Heh, ciekawe kto zrecenzuje textmarket?? Ja już wiem skąd się wzięło tam te 500 tekstów :) pozdrowienia dla rudej autorki – pewnie dlatego jest obsuwa w realizacji zamówień przy takim hurtowym zamówieniu z Prolinka :)

  • Avatar
   Mateusz

   Również poproszę o kod – chętnie przetestuję giełdę.

  • Avatar
   Marcin

   Również będę wdzięczny za zaproszenie – brzmi ciekawie.

  • Avatar
   Michał

   Jeśli zaproszenia są jeszcze dostępne – poproszę :)

  • Avatar
   Michał

   Jeśli jeszcze zostały Wam jakieś zaproszenia to poproszę :)

  • Avatar
   Paweł

   Proszę o zaproszenie do serwisu :) Pozdrawiam

  • Avatar
   Maciej Janas

   Kolejne zaproszenia są już w drodze, pewnie dojdą do Was jeszcze dzisiaj.

  • Avatar
   domina

   poproszę, jeśli jeszcze są bo widzę, idą jak ciepłe bułeczki ;-)

  • Avatar
   Maciej Janas

   Okej, ostatnia partia zaproszeń prawdopodobnie jest już w drodze do Was. TextMarket planuje otworzyć rejestrację w ciągu najbliższych dni, więc kolejnych zaproszeń nie będziemy już rozsyłać.

  • Avatar
   Przemysław Szklarski

   Czekam zatem na możliwość rejestracji skoro nie ma już zaproszeń :) “()

  • Avatar

   Taka giełda artykułów to świetny pomysł. Wygląda całkiem profesjonalnie i ceny nie są zbyt wygórowane, chyba wypróbuję.

  • Avatar

   Ja już zakupiłem pierwsze teksty, jak za te pieniądze nie jest źle, nie tracę czasu na zbędne zastanawianie się co napisać. Polecam serwis…

  • Avatar

   Zaczynam przygodę z textmarketem jako copywriter, zobaczymy czy będzie to opłacalne z mojego punktu widzenia:)

  • Avatar

   Niby stawka za 1000 znaków jest stosunkowo wysoka (3,30 zł), co każe sądzić, że ich jakość jest trochę lepsza od preclowej.

  • Avatar
   Janusz

   100zł abonament to troche przegięcie pały z waszej strony. Kto płaci tyle za dostęp do tekstów. Powinienem mieć dostęp za dowolnie wpłaconą kwotę, a nie minimum 100zł to zdzierstwo!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *