Sieć reklamowa Google: reklamy wyświetlane tylko nad zgięciem

Jak informuje polski oddział Google, reklamujący się w sieci partnerskiej mają do dyspozycji nową funkcję. Możliwe jest zastrzeżenie, by reklamy wyświetlały się tylko nad zgięciem strony (czyli w obszarze strony, który internauta widzi po jej wczytaniu, bez przewijania). Komu owa funkcja może być potrzebna?

Przede wszystkim tym reklamodawcom, którym bardziej zależy na liczbie kontaktów internautów z reklamą, niż na kliknięciach. Typowy przypadek użycia nowej funkcji to reklama graficzna, której celem jest budowa rozpoznawalności marki. Używając analogii do reklamy telewizyjnej, Google jest jak dom mediowy, który pomaga reklamodawcy w doborze slotów reklamowych o odpowiednio dużej oglądalności.

Skąd Google wie, która reklama wyświetla się jakiemu użytkownikowi nad zgięciem? Zna lokalizację slotu reklamowego na stronie wydawcy, a także rodzaj przeglądarki internauty i rozdzielczość jego ekranu. Dane te są podstawiane do przygotowanych przez firmę statystyk.

Jak to włączyć nową funkcję? Wejdź na kartę “Sieci”, kliknij w “Wykluczenia”. W stosownej kampanii użyj opcji “Wyklucz kategorię”:

Zrzut: AdWords, link Sieci

zrzut: AdWords, lista wykluczeń
[źródło: Nowe narzędzie do brandingu w sieci partnerskiej Google]

————————-
Grafika w nagłówku autorstwa Stuart’a Miles’a z freedigitalphotos.net

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Max Koluszky

   A skąd Google wie czy mam zmaksymalizowane okno? Jeśli tego nie wie, to ta funkcja jest bezużyteczna.

   • Maciej Janas

    Bezużyteczna to wyraźnie za mocne słowo, bo logika "wszystko albo nic" nie ma tutaj zastosowania. Spora część użytkowników, szczególnie na niezbyt wysokich rozdzielczościach, ma zmaksymalizowane okno, a z punktu widzenia reklamodawcy, nawet *ograniczenie* liczby wyświetleń poniżej zgięcia jest użyteczne.

  • Max, Google wie czy już spisz czy jeszcze siedzisz w sieci ;> Wiec mysle ze przegladarka zmaksymalizowana czy tez nie nie będzie dla niego tajemnica :)

   Swoja droga ciekawe jak będą / są płatne te reklamy ktoś wie ?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *