Czy warto prenumerować Search Marketing Standard?

Search Marketing Standard to wydawany w USA drukowany kwartalnik poświęcony PPC i SEO. Założony ponad 4 lata temu, dorobił się sprzedaży na poziomie 50 tys. egzemplarzy i całkiem solidnej pozycji, liczonej cytowaniami. Roczna prenumerata (4 wydania) kosztuje niecałe 30 dolarów (zniżka dla użytkowników Forum MaxROY.com). Czy warto go prenumerować? Jakiego rodzaju teksty można tam znaleźć? Przyjrzyjmy się najświeższemu, wiosennemu numerowi.

Czasopismo wydawane jest na przywoitym papierze, liczy 56 stron, w tym 40 to strony redakcyjne (czyli zawierające artykuły).

Główne działy to:

 • Industry Analysis,
 • SEO,
 • Special Report,
 • Feature (artykuł numeru),
 • Beyond PPC,
 • Social Media,
 • Interview,
 • Affiliate Marketing (obecny od bieżącego numeru),
 • E-mail Marketing (j.w.),

Do tego wstępniak, branżowe statystyki, kalendarium wydarzeń branży SEM i krzyżówka :-).

W dziale Industry Analysis dwa krótkie artykuły. Pierwszy o rewolucyjnych zmianach w wyglądzie SERP-ów Google. Jaan Kanellis pisze o personalizacji wyników, implementacji wyników real-time oraz wynikach lokalnych i zastanawia się, czy zmiany te nie okażą się szkodliwe dla Google. Drugi poświęcony jest instytucjom charytatywnym i pozyskiwaniu przez nie funduszy za pośrednictwem PPC.

W dziale SEO także dwa artykuły, tym razem dłuższe. Pierwszy, trzystronnicowy, to rozważania Guya Hilla nad rolą zarządzania budżetem w kampaniach pozycjonerskich; główną tezą artykułu jest konieczność dynamicznego ustalania budżetu na przestrzeni czasu. W drugim artykule pracujący w przeszłości dla eBaya, Amazona i Craigslist autor Jaimie Sirovich pisze o najgorszych praktykach w zakresie tworzenia
URL-i.

Raport specjalny poświęcony jest konwergencji SEO, PPC i social mediów. Marty Weintraub dowodzi w nim, że dobrze funkcjonująca maszyna e-marketingowa powinna być skonstruowana z zazębiających się trybików pozycjonowania, linków sponsorowanych i serwisów społecznościowych.

W wyczerpującym, 4-stronnicowym artykule numeru dowiadujemy się w 5 punktach od 5 autorów o najważniejszych strategiach e-marketingowych. Wśród nich przeczytać możemy o synergii PPC i reklamy display, social mediach (krytycznie) i integracji reklamy offline z SEM-em.

Dział Beyond PPC zawiera tekst o retargetowaniu. Autor defininiuje retargetowanie jako relatywnie nową technikę polegającą na wyświetlaniu niekonwertującemu w danej witrynie użytkownikowi reklam na witrynach partnerskich tak długo, aż nie dokona on konwersji lub ogromna liczba impresji reklamy nie udowodni niezbicie, że użytkownik nie jest po prostu zainteresowany ofertą. W artykule można znaleźć rady dotyczące rozwiązań potrzebnych technicznych, a także przydatności techniki dla różnych typów biznesów.

W kolejnych tekstach przeczytać można o:

 • słuchaniu użytkowników jako najważniejszym elemencie marketingu w mediach społecznościowych,
 • 6 kreatywnych technikach reklamy w social mediach przy ograniczonym budżecie,
 • reklamie lokalnej w PPC,
 • typowych błędach w marketingu afiliacyjnym,
 • analizowaniu CTR-ów w e-mail marketingu,
 • reklamie lokalnej na urządzeniach mobilnych.

 

Krzyżówka jest dosyć łatwa, ale redakcja nie przewiduje nagród za rozwiązanie ;-).

50% zniżki na prenumeratę SearchMarketingStandard dla użytkowników Forum MaxROY.com

Prenumeratę Search Marketing Standard można zamówić online, a użytkownicy naszego Forum mogą ją opłacić z 50% zniżką (roczna prenumerata za 14,97$ zamiast 29,95$). Kod promocyjny na zniżkową prenumeratę dostępny jest w tym wątku.

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *