Reklamy AdSense mądrzejsze

AdSense to program reklamowy, umożliwiający właścicielom witryn osadzanie na nich automatycznie serwowanych reklamach, które są dopasowywane tematycznie do treści witryny i zarabianie na kliknięciach. Google ogłosił dziś, że przepisany na nowo został mechanizm dopasowywania jednej z form reklamy AdSense – jednostek linków.

Jak wyglądają jednostki linków? Google pisze o nich:

Wykorzystując ten sam algorytm kierowania kontekstowego, który kieruje reklamy Google na dane strony z treścią, jednostki linków wyświetlają listę zagadnień, które mają związek ze stroną. Kliknięcie każdego z nich powoduje przeniesienie użytkownika na stronę z trafnie dobranymi reklamami.

AdSense jednostki linków - schemat

Teraz ulepszony został mechanizm dopasowywania jednostek linków do treści witryny. Jak deklaruje Google, nowy system korzysta z bardziej złożonego algorytmu określania tematów. Ponadto, dopasowanie tematyczne jest stale poprawiane, dzięki systemowi uczenia się na podstawie zachowań użytkowników.

Firma deklaruje, że testy nowego mechanizmu wykazały znaczną poprawę wszystkich istotnych wskaźników, tj. CTR-ów i zysków.

[źródło: Link units revamped]

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Czas przyjrzeć się statystykom jednostek linków – zobaczmy czy deklarowany przez Google wzrost CTR i samych zysków okaże się prawdą, czy tylko mitem i gadaniem dla zasady…

  • Ciekawe bo ja jakoś pomimo że ruch na moich stronach rośnie z dnia na dzień o kilka % to wzrost zysków z adsense jest prawie nie zauważalny…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *