Po konkursie BlogRoku.pl

Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że będę startował w konkursie razem z Januszem Korwinem Mikke, to popatrzyłbym się na niego co najmniej dziwnie. A okazało się, że to jest możliwe, dzięki blogom i internetowi. Sprawny Marketing w konkursie dostał wyróżnieniu w postaci nominacji eksperta w kategorii Profesjonalne.

W konkursie BlogRoku.pl wygrał blog mamy małego Precla, opisujący walkę o zdrowie niepełnosprawnego syna. Gratulujemy! Konkurs organizowany przez Onet, a wygrał blog na platformie blox.pl — to pokazuje, że Onet chce wypromować najbardziej prestiżowy konkurs, ponad platformowy. Dyskusje zakulisowe wskazywały, że taki właśnie będzie kierunek rozwoju.

Blogosfera jest tak różnorodna, jak różnorodni są ludzie. Np. w kategorii Moje zainteresowania i pasje wygrał blog Tomasz Bielawskiego o fotografii stereoskopowej. Jak powiedział nagrodzony podczas konkursu, przez 20 lat zbierał (za przyzwoleniem żony :-)) pudła (czytaj stare aparaty), a dzięki blogom mógł się podzielić swoją pasją z innymi. Absolutna nisza tematyczna i narrowcasting, czyli wąskie nadawanie treści do zainteresowanych odbiorcy. Długi ogon tematów.

Ponad platformowy charakter konkursu został podkreślony wyróźnieniem pozakonkursowym dla netto.blox.pl. Tym bardziej, że jak Marcin pisze: “o onecie na tym blogu pisałem naprawdę w ostrych słowach, a jednak organizatorzy pokazali klasę”.

Uwagi do samego konkursu:

 • sms to nie najlepszy sposób na głosowanie
 • blogi wytypowane przez ekspertów i nominowane były mało eksponowane. Dochodziło do dziwnych sytuacji na gali — plansza z nominacjami — wygrywa inny blog. Rozwiązanie — nominacje i głosowanie na nominowane przez internautów
 • blogi zawodowych polityków nie powinny konkurować z innymi — trudno, żeby w kategoria Polityka na smsy wygrał kto inny niż Janusz Korwin-Mikke

Co warte odnotowanie, z branży SEM nominowane były dwa blog: nasz i blog Bluerank. Poza tym pierwszej 10-tce po pierwszej turze głosowania znalazł się również blog Mariusza.
Sama gala odbyła się w klubie Fabryka Trzciny na warszawskiej Pradze (mój pierwszy pobyt na Pradze :)). Impreza bardzo miła, byłaby jeszcze bardziej, gdyby nie to, że trzeba było wstać o 4:40 na samolot :-( Pozdrowienia dla ekipy z Polygamia.pl

Dziękujemy naszym Czytelnikom za głosy, a w szczególności tym, którzy regularnie komentują i tym samym współtworzą SprawnyMarketing.pl.

Tomasz Frontczak

Założyciel serwisu SprawnyMarketing.pl i autor bestsellera Marketing internetowy w wyszukiwarkach (6000 sprzedanych egzemplarzy), pierwszej na polskim rynku pozycji omawiającej kompleksowo zagadnienia SEM/SEO/PPC. Współwłaściciel konsultingowej MaxROY.com. Jeden z 3 pierwszych w Polsce certyfikowanych trenerów Google AdWords. Od 2014 roku zaangażowany w startup DietLabs, gdzie jest szefem działu marketingu i współzałożycielem. Interesuje się wpływem mechanizmów marketingu internetowego na zwinność przedsiębiorstwa. Każdego dnia zaangażowany w projekt o bardzo długim horyzoncie czasowym: “Tata Igi i Sary". Twitter


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Mariusz Gąsiewski

   Gratulacje :). Też wysłałem smsa, chociaż byliście konkurencją :). Co do konkursu to ciężko wyłaniać zwyciężców w sytuacji, kiedy blogosfera jest tak różnorodna.

  • Dziękujemy za pozdrowienia, również było się nam bardzo miło spotkać. Co do uwag do konkursu – zgadzam się całkowicie, z jednym dodatkiem. Powinni być po prostu zwycięzcy kategorii wybrani przez jurora. Mamy więc dwie nagrody za daną kategorię – internautów i ekspertów.

   PS następnym razem nie wywiniesz się tak prosto z dalszego imprezowania ;>

  • W następnym roku powinna się pojawić kategoria Blogi komercyjne a w kategorii Blogi Profesjonalne nie powinno być wtedy blogów firmowych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *