Newsy marketing

Newsy marketingowe – sierpień 2016

Od połowy lipca na naszym Facebooku możecie śledzić nowy cykl – stały, cotygodniowy program live Marketingowe Podsumowanie Tygodnia. Zbieramy tam dla Was wszystkie najważniejsze nowości z branży, jakie pojawiły się w każdym tygodniu. Jeśli przegapiłeś/aś jakiś odcinek – poniżej zebraliśmy dla Ciebie po 3 najważniejsze newsy z każdego odcinka + podajemy link do video, w którym znajdziesz rozwinięcie tych informacji.

O programie – nasze pierwsze odczucia:

 1. Przygotowanie 30–40 minutowego programu zabiera przynajmniej 10–20 godzin, poświęconych lekturze artykułów, przeglądaniu treści i zgłębieniu poruszanych w trakcie LIVE’a zagadnień.
 2. Średnio do odcinka przeglądamy 200–300 artykułów, czytamy około 100, z czego finalnie do omówienia wybieramy 10–12 najbardziej praktycznych treści, która dodatkowo wzbogacamy naszą opinią i komentarzem, starając się nadać danemu tematowi nieco szerszy kontekst.
 3. Prowadzenie audycji na żywo to nieustanna praca i rozwój, nie ma tygodnia bez kolejnych inwestycji w:
 • sprzęt
 • scenografię:
Katarzyna Granops-Szkoda

Tworzymy coraz to nowe gadżety, żeby urozmaicać transmisje :)

 • oprogramowanie:

oprogramowanie Facebook live Jeśli myślisz o uruchomieniu własnego kanału na YouTube lub regularnych Transmisji LIVE na Facebooku, to rada za Krzysztof Gonciarz może być tylko jedna… Wykonaj KROK PIERWSZY:

Poniżej 6 pierwszych odcinków, wraz z wymienieniem 3 NAJWAŻNIEJSZYCH newsów z każdego:

Odcinek #1:

3 najważniejsze newsy:

1. Facebook dominuje komunikatory!

Spośród ośmiu najpopularniejszych komunikatorów online na świecie cztery należą do Facebooka!

2. Nowe Funkcje i Filtry na Snapchacie

3. Facebook Live z nowymi funkcjami

Zobacz wszystkie newsy:

Odcinek #2:

3 najważniejsze newsy:

1.  Raport o AdBlokerach

2. 50 Najskuteczniejszych kampanii banerowych

3. Patent Google potwierdzający wpływ CTR — klikalności w wynikach wyszukiwań — na pozycje

Zobacz wszystkie newsy:

Odcinek #3:

3 najważniejsze newsy:

1. Trendy i narzędzia podnoszące zasięgi organiczne na FB

2. Czym są AMP pages i dlaczego to kolejna poważna zmiana w Google?

3. Nowe Rich Snippety w Google

Zobacz wszystkie newsy:

Odcinek #4:

3 najważniejsze newsy:

1. 10 ostatnich zmian na Facebooku

2. Zmiany w algorytmie Facebooka i sposoby, jak sobie radzić po zmianie algorytmu

3.  Nowe możliwości remarketingu na FB

Zobacz wszystkie newsy:

Odcinek #5:

3 najważniejsze newsy:

1. Zmierzch kampanii bannerowych… i wzrost znaczenia reklamy natywnej

2. Narzędzie analizujące bezpieczeństwo Twojej strony

3. System Reklamowy Pinterest!

Zobacz wszystkie newsy:

Odcinek #6:

3 najważniejsze newsy:

1. Snapchatyzacja Marketingu – Facebook testuje reklamy wertykalne, aplikacja YouTube również wprowadza treści wertykalne oraz transmisje LIVE

2. Najnowsze aktualizacje i nowe narzędzia na Facebooku

3. Czy hashtagi na Twitterze naprawdę działają?

Zobacz wszystkie newsy:

3 prośby zamiast zakończenia :):

 1. Macie jakieś sugestie, jak moglibyśmy jeszcze udoskonalić nasz program? Piszcie w komentarzach :)!
 2. Chcecie być na bieżąco także z wrześniowymi newsami? Jeśli tak, bardzo prosimy o subskrybowanie naszego kanału YouTube, a także o obserwowanie naszego profilu na Facebooku
 3. Co myślicie o warsztatach z:
  • Prowadzenia Transmisji LIVE na Facebooku?
  • Przygotowywania Webinarów On-Line z wykorzystaniem technologi YouTube?
  • Warsztaty miałyby odpowiedzieć na takie pytania jak: Jak zbudować biurowe studio video? Jaki sprzęt kupić? Jakie oświetlenie? Jakie mikrofony? Jakie oprogramowanie używać do nagrywania i prowadzenia transmisji na żywo?

Dajcie znać w komentarzach… co myślicie o takich warsztatach np. drugiego dnia konferencji I LOVE MarketingI ❤ Marketing [25.10.2016] ? :)

Katarzyna Granops-Szkoda

CEO spółki MaxROY.com, odpowiada za rozwój marki sprawny.marketing. Przez 4 lata samodzielnie rozwijała fanpage sprawny.marketing na Facebooku – jeden z największych o tej tematyce w Polsce. Autorka licznych artykułów o Content i Social Media Marketingu, publikowanych m.in. na portalu sprawnymarketing.pl, Marketer+ czy NowoczesnaFirma. Swoją pasją do Social Media Marketingu i Content Marketingu dzieli się z uczestnikami autorskich szkoleń (szkoliła m.in. pracowników Volvo, Procter & Gamble (Oral-B), L’Oréal, Quiosque, Urzędów Miast, Decathlon, TelePizza, Aviva czy Virtualo).

Cezary Lech

Content marketer i Specjalista SEO, organizator konferencji I ❤ Marketing oraz Search Marketing Day a także ogólnopolskiego cyklu szkolenia.sprawny.marketing. Autor wielu artykułów oraz prezentacji z zakresu pozycjonowania a także innych aspektów marketingu internetowego. Współwłaściciel i dyrektor komórek marketingowych MaxROY.com sp. z o.o. i GoldPosition.pl. Więcej o Cezarym możesz się dowiedzieć na jego prywatnej stronie i profilu Google+.

Tomasz Frontczak

Założyciel serwisu SprawnyMarketing.pl i autor bestsellera Marketing internetowy w wyszukiwarkach (6000 sprzedanych egzemplarzy), pierwszej na polskim rynku pozycji omawiającej kompleksowo zagadnienia SEM/SEO/PPC. Współwłaściciel konsultingowej MaxROY.com. Jeden z 3 pierwszych w Polsce certyfikowanych trenerów Google AdWords. Od 2014 roku zaangażowany w startup DietLabs, gdzie jest szefem działu marketingu i współzałożycielem. Interesuje się wpływem mechanizmów marketingu internetowego na zwinność przedsiębiorstwa. Każdego dnia zaangażowany w projekt o bardzo długim horyzoncie czasowym: “Tata Igi i Sary". Twitter


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Grzegorz

   Czy nie moglibyście publikować także wersji do czytania? Naprawdę są jeszcze ludzie na tym świecie którzy wolą czytanie od oglądania filmów. Na przykład ja.

   • Katarzyna Granops-Szkoda

    Dzięki Grzegorz za sugestię, przemyślimy, czy nie rozbudować formy pisanej na Podsumowanie Września :) Pozdrawiamy!

  • Krzysiek

   Cześć. Bardzo podoba mi się wasza inicjatywa. Tylko tak dalej. Zgadzam się z Grzegorzem, film + artykuł jak dla mnie byłyby najwygodniejsze. Już sama transkrypcja video byłaby dobrym krokiem a mniej wymagającym od artykułu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *