Konkurs Google Online Marketing Challenge – wygrana polskiego zespołu w Europie!

Studenci z całego świata mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności dotyczących reklamy Google AdWords. W konkursie uczestniczyło 2187 studentów z 57 krajów świata!

Z przyjemnością chcemy zawiadomić, iż studenci ze Szkoły Głównej Handlowej zostali regionalnymi zwycięzcami konkursu Google Challenge. Pokonali oni wiele innych zespołów z całej Europy. Do zespołu należeli: Agata Rundo, Karolina Szmit, Marta Grzymała, Tomasz Nowiński i Karol Milewski. Prowadzeni byli oni przez Marcina Dudka. Firmą dla jakiej prowadzili kampanię reklamową był sklep z soczewkami do oczu.

Jakie były zasady konkursu?

Każdy zespół otrzymywał 200 dolarów, które należało wydać na reklamę wybranej przez siebie firmy. W trakcie 2 tygodni mogli oni prowadzić kampanię, wprowadzać zmiany i ją optymalizować. W konkursie wzięły zespoły m.in z Poznania, Warszawy, Wrocławia i Krakowa. Oprócz prowadzenia kampanii do zadań uczestników należało stworzenie dwóch raportów, w których musieli opisać swoją strategie oraz sposoby optymalizacji.

Zwycięzcą całego konkursu został zespół z Uniwersytetu Deakin z Australii! Również rok temu zwycięski zespół pochodził z kraju kangurów :)
Wygrali gdyż, jak dowiadujemy się na stronie: “created a well-crafted campaign that highly impressed our judges”.

Więcej informacji możemy znaleźć na stronie z wynikami.

Była ta już druga edycja konkursu. Mamy nadzieję, że za rok polscy studenci pokonają swoich kolegów z Antypodów :)

Cały zespół Sprawnego Marketingu serdecznie gratuluje drużynie z Warszawy!

Uczestników zwycięskiego zespołu zapraszamy do podzielenia się wrażeniami z konkursu w komentarzach :)

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 30 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 22-25 października 2019 roku.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Cezary Lech

   Dlaczego nie ma w newsie info ze to Przemek Modrzewski prowadził grupę SGH ?

  • PrzemekM

   Cześć,

   Ja prowadziłem drugą grupę z SGH, która nie wygrała w Europie ale i tak nieźle wypadło bo dostaliśmy się do wyróżnionej 15.

   Najważniejsze, że Polacy zajęli aż dwa miejsca w Europie. Przemawia przeze mnie patriotyzm jak na mistrzostwach świata :)

   Gratulacje dla ekipy studentów, których miałem pod opieką, bo to ich zasługa. Moja pomoc była naprawdę ograniczona.

  • Bartosz Berlinski

   W takim razie gratulacje Przemku dla Twoich Studentów jak i Ciebie! :-)

  • Michał

   Serdecznie gratuluję obu drużynom z Warszawy! :)
   Nasz team z Poznania dostał się tylko do grona półfinalistów ;D

  • Gratuluję serdecznie zespołom z Warszawy i temu z Poznania. Sam prowadziłem 10 zespołów w Katowicach i 7 z nich oceniono jako Strong Campaign, z czego 4 zaraz za półfinalistami. Widać, że lepiej jest prowadzić mniej zespołów, a zająć wyższe miejsce. :/ Doświadczenia z konkursu pojawią się za jakiś czas, myślę że każdy sobie znajdzie.

  • Miałem przyjemność stanowić część jednej z drużyn prowadzonych przez Artura. Gratulacje dla zwycięzców, chwała zwyciężonym. Jak widać Google wciąż uparcie ceni jakość. Dla mnie osobiście cały challenge był niezwykle cennym doświadczeniem.

  • eBizo

   Cóż, teraz może być tylko lepiej.
   Zebrać doświadczenia i do dzieła w Google challenge 2010.

  • No i mamy wyniki GOMC 2010 :] w final15 znalazły się dwie drużyny z Polski jedna z Warsaw School of Economics a druga z UAM w Poznaniu. Gratulacje dla obu drużyn!!!

  • Gratulacje dla SGH z Warszawy :)
   Nasze drużyna z Poznania też nieźle wypadły. Jedna w czołowej 15, a pozostałe dwie na 18 i 20 miejscu :)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *