Koniec Yahoo Site Explorera? Jak będziemy sprawdzać backlinki?

Polskie środowisko SEM nie ma na co dzień wielkich powodów by interesować się wyszukiwarką Bing, a tym bardziej – Yahoo. Jednak w ostatnich tygodniach tych powodów jest nieco więcej – Microsoft zawarł porozumienie z Yahoo, w myśl którego obie firmy zacieśnią współpracę w obszarze mechanizmów wyszukiwawczych i programów reklamowych w wyszukiwarkach. Obecnie obie firmy rozważają przyszłość cenionego, także w Polsce, narzędzia SEO – Yahoo Site Explorera.

Czy to znaczy, że YSE może zniknąć z sieci? To nie jest jasne. Podczas odbywającej się w zeszłym tygodniu konferencji SMX West, przedstawiciel Yahoo Arnab Bhattacharjee, powiedział jej uczestnikom, że

obie firmy dyskutują teraz nad ścieżką przejścia od stanu konkurowania ze sobą do stanu współpracy. Temat Yahoo Site Explorera jest częścią tej dyskusji.

Przedstawiciel Microsoftu, Sasi Parthasarathy, pytany o komentarz dał jednak branży więcej otuchy: “użytkownicy są najważniejsi, i to ich potrzeby zdecydują, które usługi pozostaną”.

Firma ma wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie w ciągu najbliższych dni.

[źródło: Bing, Yahoo Discussing Future Of Yahoo Site Explorer]

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Biznes

   Nie tylko YSE zlikwidują ale i pewnie wyszukiwarka yahoo zostanie zastąpiona badziewiem o nazwie Bing, które nie znaczy nic i to raczej się w najbliższym czasie nie zmieni

  • Paweł Rabinek

   Przypuszczam, że YSE zostanie zlikwidowany, bo tak naprawdę Internauci nie mają z niego pożytku.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *