Kolejne wsparcie Google dla znanych marek

Od dłuższego czasu Google wspiera znane marki i przyznaje im pewnego rodzaju bonusy w wynikach wyszukiwania. Jednym z nich było rozpoczęcie wyświetlania większej niż dotychczas liczby wyników pochodzących z tej samej domeny, na czym skorzystali głównie ci najwięksi.

Tym razem zmiany zaszły w sekcji podobnych wyszukiwań. Wpisanie w Google.com fraz takich jak phones albo notebooks skutkuje wyświetleniem boksu z linkami do najbardziej znanych marek notebooków, następnie sklepów, w jakich można je zakupić, a na końcu typów produktów – w przypadku notebooków są to m.in. laptopy i tablety.

Taka zmiana to kolejny cios dla marek czy sklepów wchodzących dopiero na rynek, którym teraz będzie jeszcze trudniej się przebić. To również kolejna sekcja, która nie tylko przykuwa uwagę internautów, ale dodatkowo spycha niżej wyniki organiczne.

Powyższy tekst zawiera prywatne poglądy Autora. Niekoniecznie muszą odzwierciedlać one poglądy Redakcji.

Marta Gryszko

Związana z branżą SEO od 2005 r. Autorka SEO bloga, współtwórca narzędzi SeoStation.pl i Brandle.pl (Wake App Sp. z o.o.). Autorka kursu SEO na poziomie podstawowym, na poziomie średniozaawansowanych i szkolenia z audytów.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Paweł Pela

   Wygląda na to, że to jednak będzie monolog marek i firm, które dysponują dużymi budżetami reklamowymi. Coraz mniej różnorodne te wyniki, niestety.

  • klewer_ngobs

   Niestety według mnie nie jest to dobre posunięcie ze strony Google, które promuje i tak już dobrze pozycjonowane (czytaj: strony wysoko w wynikach wyszukiwania) i zwiększa i tak duże bariery wejścia na rynek. Finansowo też nie bardzo się mu to opłaci.

  • Incentive

   Są to bardzo dyskretne linki sponsorowane moim zdaniem. Korporacje płacą za wprowadzanie takich pomysłów w Google. Kolejny głupi pomysł w Google. Czas na zmiany personalne w tej firmie. Jeszcze tylko Śledzika tam brakuje. Śmietnik się robi.

  • Ostatnie zmiany w google sa bardzo niepokojace wlacznie z zmniejszeniem ilosci wynikow organicznych. Obawiam sie, ze wkrotce pierwsza strona nie bedzie zawierac organikow :(

  • Te zmiany są dla zysku, samo seo powoli będzie odchodzić do lamusa. Google tymi krokami, strzeli sobie w stopy czy potroi zysk ?, chociaż oni maja takie statystyki, ze doskonale wiedza co robią :) dekada zbierania informacji o l-userach daje im takie możliwości. Medialna papka zamieni się w internetową, czyli Googlową bo już większość ludzi utożsamia internet z Google :). Z tym odejściem ludzi od Google to raczej nie tak szybko :) nawet jak cale serpy będą nafaszerowane sponsorowanymi wynikami.

  • No tak, te marki rzeczywiście trzeba wspierać – biedne firmy i krąg wzajemnej adoracji – tak się Tworzy monopol i spycha do narożnika konkurencje i małe firmy.

  • Google to już nie ta sama przyjazna firma co jeszcze kilka lat temu, obawiam się, że ten wyścig na wyniki finansowe z Apple i MIcrosoftem, bedzie miał negatywny wpływ na obraz światowego internetu

  • @ewojtek, przecież Google ma miliardy więcej od MS i Apple.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *