Ikony sponsorowane w Mapach Google

Google testuje nową funkcję; jeśli prowadzisz lokalny biznes, to jego lokalizacja na Mapach Google może być (jeśli zapłacisz) oznaczona logotypem twojej firmy. Póki co, żeby skorzystać z funkcji, swój biznes musiałbyś prowadzić w Australii (tam Google testuje funkcję); piszemy o niej jednak, bo pewnie trafi kiedyś do Polski.

Wygląda to mniej więcej tak:

ikony lokalnych biznesów w Google Maps

Dzięki nowej funkcji firmy mają szansę poprawić rozpoznawalność swojej marki i wyróżnić swój biznes.

Warto dodać, że już w tej chwili i już w Polsce istnieje możliwość oznaczenia na mapach Google’a lokalizacji twojego biznesu twoim logo. Robi się to jednak nie z poziomu Centrum Firm Lokalnych (za pośrednictwem którego standardowo dodajesz i edytujesz wpisy, które są wyświetlane w Mapach Google), ale za pośrednictwem Google AdWords. Musisz mieć zatem odpaloną kampanię AdWords, a logo wyświetli się na mapie tylko wówczas, gdy obok mapy pokaże się twoja reklama AdWords. Koszt nowej usługi ma być uzależniony od liczby wyświetleń logo, ale cena jednej odsłony ma być różna, w zależności od wartości, jaką firma dostarcza użytkownikom Map (np. oznaczenie bankomatu lub stacji benzynowej ma być tańsze niż sklepu spożywczego).

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *