Coraz więcej internautów widzi nowy interfejs Google

zrzut ekranowy nowego interfejsu wyszukiwarki google

Dostajemy coraz więcej sygnałów od czytelników o nowym interfejsie wyszukiwarki Google. Ten testowany od kilku miesięcy interfejs ma się od obecnego różnić przede wszystkim dodatkową kolumną. Testy nowego interfejsu wydają się teraz mocno przyspieszać.

Polecamy niedawny artykuł Search Engine Land na temat obecnych zmagań Google z interfejsem wyszukiwarki.

W artykule napisano m.in.:

Kto zatem widzi różnice? 1% do 3% losowo wybranych użytkowników. Testy potrwają prawdopodobnie około 6 tygodni. O ile okażą się udane, zmiany interfejsu należy spodziewać się bardzo szybko.

6 tygodni upłynęło, a testy trwają. Google twierdzi, że losowo wybrani użytkownicy dostają teraz nieco różniące się od siebie wersje nowego interfejsu. I że nie ma żadnej ustalonej daty odpalenia nowej wersji.

Dzięki moim niedawnym kłopotom z komputerem [chodzi o autora tego artykułu, Danny’ego Sullivana – przyp. tłum.], znalazłem się w grupie testowej. Od dwóch dni mam nowego laptopa Dell. Kiedy odpaliłem na nim Firefoksa, pojawił się nowy interfejs. Za to Internet Explorer i Chrome pokazują mi wciąż stary widok.

Poniżej kilka zrzutów ekranowych nowego interfejsu:
zrzut: dwie najważniejsze nowości

Powyżej zaznaczyłem dwie zmiany wzmiankowane już w listopadowym artykule. Pierwsza jest taka, że Google pokazuje teraz twoją lokalizację. Druga to nowe rozwiązanie, zastępujące przyciski pozwalające rozwinąć listę opcji.

Tak wygląda lista po rozwinięciu:
zrzut: lewa kolumna nowego interfejsu google

Nową opcją jest zakładka Updates:
zrzut: zakładka Updates

Zakładka jest zasilana wynikami z Real-Time Search. Nie było jej oczywiście widać podczas pierwszych, listopadowych testów.

Nie widzisz nowego interfejsu? W zasadzie wszystkie funkcje nowego interfejsu da się uzyskać już dzisiaj, z poziomu interfejsu dwukolumnowego. Musisz tylko rozwinąć ręcznie “trzecią kolumnę”, o tak:
zrzut: przycisk rozwijający opcje wyszukiwania

Kiedy to zrobisz, po lewej stronie pokaże się lista opcji:
zrzut: stary interfejs i rozwinięte opcje wyszukiwania

Zajrzyj do artykułu o opcjach wyszukiwania po więcej informacji. Zerknij też do tych artykułów poświęconych Real-Time Search i możliwościom wykorzystania opcji “Updated”:

Przy okazji – Google właśnie dodał nową opcję służącą wyszukiwaniom lokalnym:
zrzut: funkcja 'Nearby'

Zobacz artykuł o funkcji “Nearby”, który został opublikowaniy wczoraj.

Osobiście nie mogę się doczekać uruchomienia nowego interfejsu. Uważam za niewygodne nie mieć opcji wyszukiwania pod ręką, jak jest to możliwe w nowym designie. Wprowadźcie go w końcu.

[źródło: Yes, More Seeing New Google]

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Yeden

   A dlaczego nie robicie zrzutów z polskiej wersji google? Tam też jest "trzecia kolumna".

  • a jest sposób aby wrócic do poprzedniej wersji bo ta mnie denerwuje

  • Paweł

   "a jest sposób aby wrócic do poprzedniej wersji bo ta mnie denerwuje "

   Był. Do pewnego czasu. Mnie sie pierwszy raz "nowy look" wlaczyl z miesiac temu. Rozwiazaneim bylo – ustawienie jako strony glownej – google.com ( pozneij dajesz wyszukiwanie w jez. polskim ). Od dzis nie dziala to wcale na Operze a na FF dziala tylko podczas biezacej sesji ( po restarcie wlacza sie nowy widok )… nie znosze go rowniez

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *