Click-per-call w wyszukiwarce Onet. Alternatywa dla Google!

Onet wprowadza do swojej oferty nową formę boksu wyświetlaną w wynikach wyszukiwania — boks z numerem telefonu. Teleboksy rozliczane są w modelu pay-per-call, czyli płać za połączenie telefoniczne. W treści reklamy zamiast adresu strony WWW emitowany jest numer telefonu, na który dzwonią klienci. Reklama w wyszukiwarkach w Onet stała się dostępna także dla firm, które nie mają swojej strony internetowej.

Oficjalny informacja rozsyłana przez Onet:

OnetTeleboksy to podobnie jak OnetBoksy, reklamy tekstowe emitowane w wyszukiwarce OnetSzukaj i katalogu Onet.pl. Dzięki OnetTeleboksom pozyskujesz klienta przez telefon – w treści reklamy zamiast adresu Twojej strony www podajesz numer telefonu, na który dzwonią klienci.

– Płacisz tylko za efekt, czyli za 1 minutę rozmowy z klientem według samodzielnie ustalonej stawki

– Możesz zwiększyć ilość kontaktów telefonicznych z klientem podając bezpłatny dla dzwoniącego numer telefonu (np.typ 0-800). Nie musisz posiadać własnej infolinii, aby skorzystać z powyższej opcji – wszystkie połączenia będą przekierowane na Twój numer stacjonarny.

– Twoja reklama emitowana jest w wybranych przez Ciebie dniach tygodnia, godzinach, miastach i regionach Polski

– Masz pełen dostęp do statystyk kampanii – ilości wyświetleń reklamy, ilości i kosztów wykonanych przez klientów połączeń telefonicznych

– Możesz w dowolnej chwili wprowadzać zmiany w ustawieniach kampanii reklamowych

Nie jest to pierwsze podejście do Pay Per Call w Polsce. Prawie przed rokiem pisaliśmy o Ad.net, ale ze względu na zasięg Onetu jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w Polsce. Ciekawe, jak przyjmie je rynek i czy się upowszechni. W artykule o Ad.net zwracamy uwagę, że dla wielu branż, szczególnie o zasięgu lokalnym, tego typu reklama to bardzo dobre rozwiązanie, nie trzeba mieć nawet strony internetowej, a można reklamować swoje usługi w wyszukiwarce.

Kilka uwag:

 • Onet jest partnerem Skype. Aż prosi sie o rozwiązanie SkypeMe, zamiast konieczności wybierania numeru poprzez tradycyjny telefon
 • Płacisz za efekt czyli za rozmowę z nowym klientem wg. ustalonej samodzielnie maksymalnej stawki za minutę rozmowy.” — nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie — wyższe pozycje będą mogli zając Ci, którzy zaoferują więcej za minutę połączenia i ze średnim krótszym czasem rozmowy. Czas rozmowy nie powinien mieć wpływu na pozycje, a tak pośrednio ma.
 • Przydałoby się dodatkowe wyróżnienie boksów telefonicznych pośród innych (np. ikonką słuchawki).

Więcej tutaj: http://teleboksy.onet.pl/

Redakcja

Wpis autorstwa redakcji serwisu SprawnyMarketing.pl Nasz serwis działa od 2005 roku, publikując artykuły na temat pozycjonowania, marketingu internetowego, analityki internetowej, reklamy online oraz powiązanych dziedzin. Sprawny Marketing to także 30 szkoleń, które pomogą wznieść promocję Twojej firmy na wyższy poziom. Sprawny Marketing jest głównym organizatorem konferencji I <3 Marketing , której najbliższy termin przypada na 22-25 października 2019 roku.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Robert Polak

   Witam,

   Właśnie jestem w trakcie testów usługi i muszę przyznać, że jak narazie to rozczarowuje…

   Od 3 dni mam uruchomiony teleboks z przydzielonym numerem 0801 i co się okazuje…numer nie działa…

   Rozumiem, że to faza “powiedzmy” testowa (usługa została udostępniona publicznie), dlatego się nie stresuję, ale podejrzewam, że pozostałych użytkowników może irytować taka sytuacja :)

   Co ciekawe…podczas rozmowy z jednym z przedstawicieli Onetu w moim regionie usłyszałem sugestię, jakoby usługa była kierowana raczej do większych klientów…hmm…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *