Automatyczne monitorowanie pozycji w Google – SerpMonster.pl

Artykuł sponsorowany

Jak tanio i wiarygodnie monitorować pozycje?

Obecnie jednym z najpopularniejszych modeli rozliczeń z klientami w agencjach SEO jest płatność za efekty, czyli za osiągnięcie przez pozycjonowany serwis www założonych pozycji w wyszukiwarkach. Wiąże się z tym wiele problemów i nieporozumień. Klient nie zawsze dysponuje wiedzą jak sprawdzać pozycje, ani czasem by robić to codziennie. Dodatkowo może otrzymywać zupełnie inne wyniki niż pozycjoner lub kwestionować przedstawione przez niego dane. Z kolei mniejsze agencje oraz indywidualni pozycjonerzy nie zawsze mają czas i środki na stworzenie własnego, automatycznego i wiarygodnego narzędzia do sprawdzania pozycji. Dlatego coraz bardziej popularne stają się zewnętrzne narzędzia do monitorowania pozycji. Jednym z nich jest SerpMonster.pl.

SerpMonster – więcej niż monitorowanie pozycji

SerpMonster to system online do monitorowania pozycji. Każdego dnia sprawdza automatycznie pozycje w wyszukiwarkach Google (wersje .pl, .com i inne narodowe), Bing, Netsprint. Dane prezentowane są w formie czytelnego wykresu i tabeli oraz zestawienia zbiorczego wszystkich fraz. System automatycznie oblicza zdefiniowane wcześniej koszty pozycjonowania każdej frazy i umożliwia generowanie raportów w formie pdf i csv. Dodatkowo SerpMonster pozwala na tworzenie subkont dla klientów, aby mieli oni stały i wygodny wgląd w bieżące i archiwalne pozycje zajmowane przez ich strony www.

Funkcjonalności SerpMonster

Poniżej przedstawiamy opis funkcjonalności systemu SerpMonster w koncie dla Agencji (stan na dzień 18 kwietnia 2012):

 • Monitorowanie pozycji w wyszukiwarkach Google (wersje .pl, .com i inne – możliwość dodania każdej wersji regionalnej Google na życzenie), Bing, Netsprint. System sprawdza pozycje do 150 miejsca. W każdej chwili można przerwać monitorowanie danej domeny. Dane przechowywane są bezterminowo. System umożliwia monitorowanie grup subdomen (*.domena.pl) oraz domen z polskimi znakami. Dodatkowo umożliwia pomijanie wyników z map i traktowanie pierwszej strony wyników jako TOP10.
 • Monitorowanie parametrów domeny: Site w Google, PageRank, Majestic SEO Backlinks i Reffering domains.
 • Możliwość masowego dodawania domen i fraz.
 • Monitorowanie kosztów pozycjonowania – możliwość skonfigurowania kosztów każdej frazy według rozliczenia dziennego lub średniej z rozbiciem na każdą pozycję. Dodatkowo w dziale „opłaty” dostępne jest czytelne podsumowanie bieżących kosztów z rozbiciem na klientów, domeny i frazy.
 • Czytelne wykresy – pozycje z każdego dnia przedstawione są na wykresach, które można zapisać jako pliki .png. Przy każdej pozycji widnieje URL, który pojawił się w wynikach wyszukiwania.
 • System generuje faktury za doładowania konta.
 • Wygodne i łatwe generowanie raportów pdf lub csv z pozycjami domeny z wybranego okresu czasu oraz kosztami pozycjonowania. Raporty można jednym kliknięciem wysłać na wybrany adres email.
 • Możliwość tworzenia subkont dla klientów, dających im dostęp do bieżących pozycji ich domen.

Ponadto:

 • Kalkulator kosztów pozwala łatwo obliczyć, jaką kwotę wydamy na sprawdzanie pozycji przy wybranej konfiguracji i liczbie fraz.
 • Funkcja Quick Check pozwala na szybkie, darmowe sprawdzenie pozycji domeny na podaną frazę. Quick Check dostępny jest dla każdego – bez konieczności zakładania konta w serwisie.
 • Witryna SerpMonstera zoptymalizowana jest pod urządzenia mobilne.

Dokładne monitorowanie pozycji

Monitorowanie pozycji jest kluczową funkcją systemu SerpMonster. System monitoruje pozycje wyszukiwarkach Google, Bing, Netsprint. Umożliwia pomijanie map w wynikach wyszukiwania (odznaczenie opcji: „zliczaj mapy”), oraz traktowanie całej pierwszej strony wyników tak, jakby była TOP10 (opcja: ”zawsze 10”). Dodatkowo system monitoruje parametry witryny (Site, PageRank, Majestic SEO Backlinks i Reffering domains). Pozycje sprawdzane są każdego dnia w porze nocnej. Wyniki przedstawione są w formie wykresów i tabel, wraz ze zdefiniowanymi wcześniej kosztami każdej frazy. Dane można eksportować do plików .pdf i .csv.

Wygodnym miejscem na szybkie sprawdzenie pozycji jest zestawienie zbiorcze (Raporty->Zestawienie zbiorcze), które pokazuje uproszczoną listę fraz wraz z pozycjami z ostatnich 30 dni.

Czytelne raporty

Kolejną ważną funkcjonalnością są raporty z pozycjonowania. Można je wygenerować w zakładce „Raporty->Generuj raport”. Raporty mogą być w formie .pdf lub csv. W raporcie .pdf mogą, poza pozycjami, znajdować się:

 • Koszty pozycjonowania
 • Wykresy parametrów witryny
 • Zestawienie zbiorcze wszystkich fraz

Subkonta dla wymagających klientów

Subkonta dla klientów są bardzo przydatną funkcjonalnością dla agencji i indywidulanych pozycjonerów. Dzięki nim można udostępnić klientom stały i wygodny dostęp do pozycji ich witryn oraz kosztów działań SEO. Dodatkowo do każdego subkonta można przyporządkować adres email klienta, aby jednym kliknięciem przesłać mu raport z pozycjonowania. Dana domena może znajdować się tylko w jednym subkoncie.

Łatwe rozliczanie kosztów seo

SerpMonster ułatwia pracę agencjom, dzięki możliwości zaawansowanej konfiguracji kosztów pozycjonowania każdej frazy. W systemie można wybrać rozliczenie za dzień lub za rozliczenie za średnią miesięczną pozycję. Dodatkowo stawki mogą być zróżnicowane nawet dla każdej pozycji, co pozwala na bardzo precyzyjne rozliczenia z klientem – praktycznie bez żadnego wysiłku. Podsumowanie rozliczeń znajduje się w dziale „Raporty->Opłaty”

Niskie koszty użytkowania

Czas przejść do kwestii finansowych. System charakteryzuje się niskimi kosztami użytkowania. Domyślnie sprawdzenie jednej frazy kosztuje tylko 1 grosz dziennie. Dodatkowo, po zainstalowaniu specjalnego małego skryptu na własnym serwerze koszty monitorowania spadają do 0,4 grosza dziennie za frazę. Oznacza to, że przykładowo koszt monitorowania 10 fraz oraz parametru Site jednej domeny to tylko 1,36 miesięcznie. W oszacowaniu kosztów bardzo pomocny jest kalkulator kosztów dostępny na podstronie Cennik.

Doładowania konta odbywają się w wygodnym i szybkim systemie pre-paid. Użytkownik sam decyduje o wartości doładowań, jakie realizuje. Od razu po doładowaniu środki dostępne są na koncie i można w pełni korzystać z SerpMonster.
Za każde doładowanie użytkownik otrzymuje fakturę VAT do wygenerowania w zakładce „Konto->stan konta”. Tam również można sprawdzić bieżący stan konta.

Przetestuj SerpMonster za darmo!

System udostępnia konto darmowe pozwalające na:

 • monitorowanie 1 domeny
 • monitorowanie maksymalnie 3 fraz kluczowych
 • przechowywanie danych przez 6 miesięcy

Co w przyszłości?

System Serpmonster istnieje dopiero od kilku miesięcy i stale się rozwija na podstawie wskazówek użytkowników. Wszelkie sugestie i zapytania można kierować pod adres info@serpmonster.pl lub poprzez formularz kontaktowy SerpMonstera.

Ogólna ocena systemu

Głównymi atutami SerpMonstera jest szeroka funkcjonalność i niska cena. Gromadzone w systemie dane dostępne są dla użytkowników od wczesnych godzin porannych. Wyniki są dokładne i rzetelne, system płatności on-line pozwala na kontrolę nad stanem konta, a wszelkie zgłaszane uwagi są szybko obsługiwane przez support. Jest to narzędzie idealne dla agencji SEO oraz indywidualnych pozycjonerów, którzy chcą w łatwy sposób dzielić się z klientami danymi na temat pozycji i bieżących rozliczeń. Dodatkowym atutem SerpMonstera jest jego przyjazna, nowoczesna szata graficzna i dobrze przemyślana nawigacja.

Słowem zakończenia, SerpMonster to wiarygodne i wygodne narzędzie, wciąż wzbogacane o nowe funkcje. Warto go wypróbować.

Autor: Krzysztof Młodawski

Avatar

Artykul sponsorowany

Artykuł napisany we współpracy w naszymi zleceniodawcami. Więcej informacji na temat artykułów sponsorowanych i współpracy z naszą redakcją na podstronie https://sprawnymarketing.pl/kontakt/


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • Avatar
   SEO Profi

   “Dodatkowo, po zainstalowaniu specjalnego małego skryptu na własnym serwerze koszty monitorowania spadają do 0,4 grosza dziennie za frazę. ”

   czuję, że długo jeszcze Web Tools będzie na niezagrożonej pozycji. Obecnie obserwuje wysyp narzędzi, które każą sobie płacić za coś, co w innych jest za free – co nie oznacza, że narzędzie jest beznadziejne. Wystarczy wspomniec, że np. w Seostation agencja musiałaby płacić kilka tysięcy złotych rocznie – a wersja serwerowa WT to koszt kilkuset złotych….

  • Avatar
   Paweł Rabinek

   Korzystam z SerpMonstera jako dodatkowego narzędzia na moje własne projekty. Jestem zadowolony. Model płatności uważam za dobry i wygodny do mniejszych zastosowań – 1000 fraz to tylko 120zł/mc. Wiem, że autorzy softu słuchają sugestii i rozwijają narzędzie a to najważniejsze. Moje odczucia na temat SerpMonstera można przeczytać na blogu http://blog.rabinek.pl/2012/04/03/serpmonster-pl-monitorowanie-pozycji-fraz/

  • Avatar
   Paweł Rabinek

   @Sebastian – nie koniecznie, do której wersji porównujesz? Online czy serwerowa? Wersja online jest bardzo ograniczona i średnio nadaje się do czegokolwiek. Druga sprawa to wygląd i intuicyjność. Web-Tools choć to dobre narzędzie, wygląda tragicznie i jest nieintuicyjne – wstyd to pokazać klientowi.

  • Avatar
   SEO Profi

   Oczywiście, że serwerowa.
   Co do Klientów – mało który loguje się codziennie. jak chcesz, to ustawiasz raport na emaila i “idzie”.
   Czy wstyd? Nie spotkałem się jeszcze z takim określeniem – jak komuś pokazuję panel to pada, praktycznie zawsze, stwierdzenie “ale to fajne” :)
   Owszem, graficznie można dopracować – ale prostota w świeci dzisiejszego internetu jest moim zdaniem wskazana.

  • Avatar
   Łukasz Krzymiński

   z rozwiązaniami typu serpmonster, jest o tyle dobrze, że wykupuje abonament konfiguruje, dodaje frazy i wsio… nie przejmuje się serwerem, działaniem

  • Avatar

   dokładnie, w serpmonster.pl nie interesuje cie serwer, jego konfiguracja, problemy z nim i ponoszone koszty. Obsługa jest banalnie prosta i dość przyjemna w obsłudze. Dodatkowo wyniki dostajesz zawsze rano, nawet przy dużej ilości sprawdzanych fraz, w niektórych systemach ciężko się wyrobić w ciągu doby…

  • Avatar
   SEO Profi

   Konfiguracja 30 serwerów, bo tyle wystarczy do 1000 fraz, sprowadza się do jednorazowego wgrania jednego pliku na serwer. Potem ‘samo się robi” – a wyniki też są rano.
   Oczywiście, każdy dokonuje sam wyboru – czy warto płacić mniej, czy więcej. Wsparcie i kontakt z autorem jest OK – wystarczy poszukać w Sieci.
   Przy kilku tysiącach fraz – np. 5000 – koszt roczny, przyjmując powyższe wyliczenia to 120złx5x12 = 7200. CO ROKU. I niech mi ktoś nie powie, że jest to korzystaniej niż jednorazowo 400 zł :)

  • Avatar
   Łukasz Krzymiński

   @SEO Profi
   ok, ale to mówisz z poziomu osoby która zajmuję się SEO zawodowo i pod opieką ma n-tych fraz, a ja piszę z poziomu firmy która tylko monitoruje swoje frazy :)
   ale faktycznie dla agencji może nie być to optymalne rozwiązanie

  • Avatar
   SEO Profi

   Otóż to, Łukasz, otóż to. Taki artykuł powinien zwrócić uwage, co kogo jest skierowany. Aby potem osoba taka jak ja nie napisała czegoś “innego” :)

  • Avatar

   Ostatnio dużo dobrego słyszę o tym systemie. Przyznam, że prezentuje się bardzo profesjonalnie, dodatkowy plus należy się za wersję mobilną. Do tego jeszcze niskie koszty… Nie mogę się doczekać aby samodzielnie go przetestować.

  • Avatar

   Tomm … Proszę bez marketingu szeptanego bo to lipa W tych czasach każdy liczy pieniądze za 7200 zł rocznie to można wynająć człowieka, firmę która spozycjonuje portal Więc jest to droga impreza i naciąganie ludzi bez wiedzy

  • Avatar

   SerpMonster to ja :) Nie Tomm, jego komentarz nam pochlebia, ale to jednak nie my. Nie podejrzewajcie nas o takie szemranie. Zależy nam tylko na przedstawieniu naszych zalet, wybór spośród rozwiązań na rynku należy indywidualnie do każdego pozycjonera. Kwota, którą tutaj rzucasz jest owszem odpychająca, jednak z doświadczenia wiem, iż agencje mające tak dużą ilość fraz mają zazwyczaj własne oprogramowania do ich monitorowania. Inaczej jest z średnimi firmami i freelancerami, dla których nasze rozwiązanie jest optymalne, bo wydają miesięcznie niewielkie kwoty, nie martwiąc się ani o hosting, ani o utrzymanie skryptu. Wchodzą na stronę korzystają i udostępniają wiarygodne wyniki klientom.
   Dodatkowo jak chodzi o koszty, to co jakiś czas ogłaszamy podwojenie doładowań dla naszych klientów – wielu z nich z tego korzysta – wtedy koszty spadają jeszcze o połowę.

  • Avatar

   Osobiście wolę darmowe rozwiązania np. webpozycja.pl są równie skuteczne :)

  • Avatar
   Warszawa

   No dobra, to w końcu który serwis jest najlepszy do sprawdzania pozycji?

  • Avatar
   Justynka

   A używaliście do sprawdzania pozycji serwisu serpstat.pl? Ja jestem bardzo zadowolona, bo zupełnie nic nie wydaje, a pozycje sprawdzam codziennie.

  • Avatar
   Webpromotor

   Serpmonster to dobre rozwiązanie dla firm samodzielnie prowadzących swoje kampanie, dla ftrrlancerów i małyh agencji SEO. Ci więksi mają własne skrypty. Tak jak zostało napisane, dla tych mniejszych graczy jest to tanie i wygodne narzędzie, niskie koszty miesięczne plus brak zmartwień z serwerem. Sam testuję i mogę powiedzieć, że narzędzie jest więcej niż dobre. Do tego przyjazny i intuicyjny interfejs. Do tej pory korzystałem z webpozycja.pl w opcji Free, ale niskie koszty dla średniej liczby fraz skusiły mnie do zmiany systemu.

  • Avatar

   Przetestowałem serpmontera – zostaje jednak przy webpozycja.pl poprostu dają znacznie więcej za mniej, pozdrawiam

  • Avatar

   A ja korzystam z serpmonstera prawie do samego początku istnienia. Wprowadzili w tym czasie bardzo dużo usprawnień, ciągle wprowadzają nowe, a cena pozostaje ta sama.
   Webpozycja nie oferuje nic ciekawego w wersji darmowej poza ilością fraz, a w wersji płatnej trzeba czekać długo na wyniki (które w serpmonsterze są najpóźniej o 9 rano, a zwykle mam je już o 3 w nocy, tuż przed pójściem spać :-)). Nie mówiąc już o wersji Agencja, której cena jest wzięta z kosmosu przy tej funkcjonalności.

  • Avatar
   webpozycja.pl

   “Webpozycja nie oferuje nic ciekawego w wersji darmowej poza ilością fraz, a w wersji płatnej trzeba czekać długo na wyniki (które w serpmonsterze są najpóźniej o 9 rano, a zwykle mam je już o 3 w nocy, tuż przed pójściem spać :-)). Nie mówiąc już o wersji Agencja, której cena jest wzięta z kosmosu przy tej funkcjonalności.”

   konto Vip – 1000 domen! – po 500 fraz na domenę!!! – sprawdzanie fraz około godziny 7
   konto Agencja – to porostu ogromne możliwości (m.in. sprawdzanie w wybranej lokalizacji!)

   Pozdrawiamy serdecznie.

  • Avatar
   webpozycja.pl

   … aha jeśli chodzi o Konto Darmowe to z powodzeniem można monitorować do 30 domen i w sumie do 3000 fraz ZA DARMO!
   Po prostu zapraszamy :)

  • Avatar

   Potwierdzam, webpozycja.pl oferuje szerokie możliwości przy niskiej cenie. Wystarczy się zainteresować i sprawdzić

  • Avatar
   SerpMonster

   Webpozycja z tego co widać po tym wpisie ma tez wspaniały “marketing szemrany” :) Każda usługa jest inna, najlepiej gdy użytkownik sam sprawdzi i wybierze…

  • Avatar
   Michał

   a czy webpozycje.pl daje w koncie agencja daje możliwość pomijania mapek w wynikach wyszukiwania

  • Avatar
   SerpMonster

   W zakładce Raporty pojawiła się nowa opcja – „Rozsyłanie raportów”. Usługa ta pozwala na ustalenie którego dnia miesiąca i do jakiego klienta ma zostać wysłany raport ze sprawdzania pozycji w systemie Serp Monster.

   Raporty można wysyłać za okres miesiąca – lub tygodnia: sam wybierasz okres, dzień wysyłki i format raportu!

   Po więcej informacji zapraszamy do sekcji News w naszym serwisie!
   http://serpmonster.pl/news

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.