SEO Serp App: polska (fajna!) aplikacja do sprawdzania pozycji. Na Androida

AntyApps zwrócił dziś naszą uwagę na aplikację do sprawdzania pozycji przeznaczoną na urządzenia z systemem Android. Aplikacja nazywa się niezbyt ciekawie: SEO Serp App, jest stosunkowo nowa, bardzo fajnie wykonana (wśród aplikacji SEO na Androida rzadkość!), a stworzyło ją polskie biuro deweloperskie Droids on Roids.


Aplikacja potrafi sprawdzić nieograniczoną liczbę fraz dla nieograniczonej liczby witryn we wszystkich możliwych domenach narodowych Google’a. Jest ładnie zaprojektowana i przyzwoicie użyteczna. Użytkownik dysponuje trybem bezpieczenym (spowalniającym sprawdzanie, ale zmniejszającym ryzyko zablokowania IP sprawdzającego), widżety do wyciągnięcia na pulpit dla każdej witryny z osobna. Aplikacja podaje pozycje z zakresu 1-100, dalsze pozycje są oznaczane jako “100+”.

Użytkownik otrzymuje też możliwość przejrzenia historii pozycji, zresztą nawet w standardowym, codziennym widoku aplikacja pokazuje 3-kolumnową tabelkę, gdzie w pierwszej kolumnie widzimy pozycję aktualną, w drugiej – zmianę od ostatniego sprawdzenia, w trzeciej – najlepszą pozycję w historii sprawdzania.

Aplikacja nie jest oczywiście za darmo. Ściślej: sama aplikacja jest za darmo, ale pozwala sprawdzać zaledwie 3 frazy. Wersja PRO aplikacji wymaga już opłacenia abonamentu w wysokości 1,69 USD za 90 dni, co daje trochę ponad 5 PLN. Abonament wykupuje się z poziomu aplikacji, za pośrednictwem PayPala, a nie w sklepie Google Play (tak od tygodnia nazywa się dawny Android Market).

Aplikacja jest stosunkowo świeża, dostępna od kilku-kilkunastu tygodni, a zdążyła już zebrać sporo pozytywnych opinii. Do momentu pisania tego tekstu została oceniona przez 24 użytkowników, średni wynik to 4,4/5 – jak na realia Google Play to doskonała ocena (a część negatywnych opinii zaniżających średnią to pretensje, że trzeba płacić abonament za możliwość sprawdzania pozycji). Przypominam zresztą nasz grudniowy test androidowych aplikacji SEO, wystarczy rzut oka, by uświadomić sobie, jak mocno SEO Serp App przerasta konkurencję. Tym milej, że jego twórcy to Polacy (z wrocławskiego studia deweloperskiego Droids on Roids).

Aplikacja wymaga Androida 2.1 lub nowszego. Waży ok. 1 MB. Można ją pobrać pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.droidsonroids.seoserp

1 zrzut ekranowy lista witryn

lista monitorowanych domen

2 wyniki sprawdzania pozycji tabelka

tabelka przedstawiająca pozycje

3 dodawanie slow kluczowych

dodawanie słów kluczowych

4 widzety na pulpicie

widżety na pulpicie

 

Maciej Janas

Od 2004 w poznańskich agencjach interaktywnych (UX, copy), od lutego 2010 do grudnia 2012 redaktor serwisu SprawnyMarketing.pl. Lubi tropić i opisywać trendy w biznesie internetowym, interesuje się interakcjami technologii z człowiekiem i społeczeństwem oraz współczesną polszczyzną. Google+


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • No właśnie niestety wydałem na tą aplikację 5,50zł i wyniki nie są zgodne z prawdą, różnią się o kilka pozycji. Prawdziwe pozycje pokazuje SerpMonster, z którego ostatnio korzystam i polecam :)

  • pieluszki wielorazowe

   Aplikacja daje możliwość przetestowania o ile dobrze pamiętam 2-3 fraz, ale tylko dla jednej domeny, tak więc można sobie sprawdzić wyniki przed kupnem :)

  • Paweł

   Testuję wersję darmową tej aplikację od jakiegoś czasu i mając ustawione dwie frazy do sprawdzania, zawsze zostaje sprawdzona tylko jedna. Nie wiem czy to bug, czy po prostu już przy dwóch frazach system nie daje radę ;)

  • Tomasz Muter

   Silnik sprawdzania pozycji jest cały czas ulepszany. Stawiamy mocno na zgodność wyników z rzeczywistością. Aktualna wersja rozwiązuje problem różniących się wyników.

  • Mam pytanie – po co aplikacji tak szerokie uprawnienia?
   Nie rozumiem dlaczego aplikacja ma mieć dostęp do uprawnienia “Odczytywanie statystyk ii ID telefonu”
   Uprawnienie umożliwia aplikacji uzyskanie dostępu do funkcji telefonicznych urządzenia. Aplikacja może uzyskać numer danego telefonu, numer seryjny aparatur, sprawdzić czy połączenie jest aktywne, uzyskać numer telefonu rozmówcy itp.

   PO CO?

  • Krzysztof Trynkiewicz z SukcesStrony.pl

   Hmm czyli wykorzystywany jest i tak IP polaczenia komorkowego? To wg mnie sie kwalifikuje na oplate jednorazowa i darmowe aktualizacje w przypadku zmiany kodu wyswietlania wynikow w Google (normalka – kazde sprzedawane oprogramowanie ma aktualke za free jesli przestanie dzialac). Abonament nie wydaje mi sie uzasadniony, skoro nie ma dla sprzedawcy ciaglego kosztu zwiazanego z moim uzywaniem komorki (jak to ma miejsce w przypadku np. raventools – oni oferuja IP i sprawdzanie pozycji w chmurze, bez potrzeby posiadania wlaczonego netu).
   Przy czym i tak fajnie, ze jest taka aplikacja.

  • Andrzej

   No w końcu coś sensownego na androida się pojawiło :-D

  • Uprawnienie „Odczytywanie statystyk ii ID telefonu” wymagane jest przez bibliotekę PayPala.

  • Wyniki są poprawne z moim zestawem słów kluczowych. W changelogu pojawiło się parę “zmian algorytmu sprawdzania pozycji” i wyniki są rzeczywiste.

  • Droids on Roids

   Aplikacja przeszła poważny lifting. Zmiany:
   – dodane 30 wskaźników m.in. PageRank, Tweets, Facebook Shares, Alexa Rank, Pinterest, Diggs etc.
   – opcja “zobacz stronę w Google” która pozwala na zobaczenie swojej strony w wyszukiwarce
   – zmiany graficzne

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *