AdWords Product Extensions wzbogaca się o kolejną opcję

W zeszłym roku Google wprowadziło do AdWordsów kilka nowych funkcji dla sprzedawców, pod nazwą Product Extension ( Rozszerzenia Produktów). Jedną z nowych możliwości było dołączanie cen oraz zdjęć sprzedawanych towarów do wyświetlanych reklam aby bardziej zachęcić potencjalnych klientów do zakupu danego produktu.

Od zeszłego tygodnia dostępne jest kolejne rozszerzenie dla „e-commerca”, wyświetlające ocenę oraz opinię sklepu wystawione przez użytkowników w reklamach kontekstowych w postaci ilości gwiazdek oraz linku z liczbą opinii na temat sklepu. Aby móc skorzystać z powyższego rozszerzenia w reklamie AdWords, nasz sklep musi znajdować się w bazie Google Product Search i liczyć minimum 4 gwiazdki oraz 30 opinii. Jak podaje Google na swoim AdWordsowym blogu, kliknięcia w link z opiniami są bezpłatne.

Na chwilę obecną nowa opcja w Reklamach Google, dostępna jest jedynie w wyszukiwarce globalnej (Google.com).

Więcej informacji na temat tego typu reklamy znajdziecie w angielskim FAQ’u.

[źródło:http://adwords.blogspot.com/]

Michal Burzynski

Michał Burzyński aktywny jest w branży SEO / SEM od 2007 roku. Jego specjalnościami są: PPC, tworzenie ruchu organicznego, optymalizacja konwersji (CRO) oraz analityka internetowa.


 • Redakcja

  Przy okazji przypominamy o nowej grupie na Facebooku, w której odpowiadamy na szereg pytań. Dołącz do Twoja firma w Internecie i Social Media.

  Subskrybuj Sprawny.Marketing na Messengerze, dostaniesz informację o każdym nowym artykule lub materiale video

  Wielkimi krokami zbliża się także dwudniowa konferencja I ♥ Marketing & Social Media oraz organizowane przez nas 24 szkolenia z zakresu marketingu.

  Możesz też zamówić prenumeratę drukowanego magazynu sprawny.marketing


  • skuteczne

   Wielce fajny post, nietuzinkowe teksty zalecam wszystkim literaturę

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *